Turkismuokkaamon päivitys

kanta-astuja-

Perkele, en paremmin sano. Piti alkaa päivittämään turkismuokkaamoa, kun hetekan jouset alkoi syödä selkänahkaa. Naapuri osti hetekan satasella ja sai vanhat patjat kaupanpäällisinä.

Paikallisesta mööpeliliikkeestä hankin jenkkisängyn, helevetin iso, ensimmäisenä yönä meinasin eksyä sinne. Aamulla meinas tulla hätä, kun en osannu sängystä pois. Onneksi kännykässä oli karttasovellutus ja kompassi. Pääsin aamupuuron keittoon.

Gigantista ostin 55-tuuman 3D-television ja ripustin sen makkarin seinälle. Ei näy vielä mitään, mutta naapurin Kaisa aikoi tulla asentamaan piuhat paikalleen. Ei oo Kaisa ollut ennen kiinnostunut elektroniikasta, mutta nyt on, kun on helevetin iso sänky ja komia mies.

Kaisa korvapuusteja lupas, en tiedä leipooko?

1

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerro.lisää

      Kerro kun naapurin Kaisa on käynyt ja ne piuhat asentanut.
      Malttoiko asentaa, vai keksittekö parempaa tekemistä ;-DDDDDDDD

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe