No mies nukahti töissä....

No yksi kollegoista huomasi miehen nukkuvan. No työkaverit kerääntyivät miehen ympärille ja ottivat kuvan. No kuva aiheutti suurta hilpeyttä.
No että silleen. No Iltalehti.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Riittävän pitkä ja hyvä uni on välttämätöntä toimintakyvylle ja hyvinvoinnille.

Äänestä

Ei olisi mahdollista eduskunnassa, huomaaminen nimittäin.

Äänestä

Eipä tullut nuorena lasketuksi, kuinka paljon tuli nukuttua töissä, täydellä palkalla, vaikka eihän ne palkatkaan olleet kovin huippuja, että siihen nähden ei tehty töitäkään kuin 4 tunnin edestä.

Äänestä
  • No silloin pitää nukkua kun nukuttaa. No että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöpöhö kirjoitti:

No yksi kollegoista huomasi miehen nukkuvan. No työkaverit kerääntyivät miehen ympärille ja ottivat kuvan. No kuva aiheutti suurta hilpeyttä.
No että silleen. No Iltalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu