Tässä teille rasisti suoraa puhetta!
https://youtu.be/7L2-upydLuc
https://youtu.be/7L2-upydLuc
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mene hyvä ihminen lukemaan hihhuleiden vihakirjoituksia ja ikuisella kidutuksella
uhkailua. Luterilaisuus palstalla on päivittäin homoihin kohdistavaa rasismia ja
vihanlietsontaa kansanryhmää kohtaan. Erilaiset ryhmät joutuu kritiikin kohteekai,
poliittisilla palstoilla, onko maahanmuuttajat jotenkin ylempiarvoisia tai herkemipiä
etteivät kestä kritisointia?
...
Olen melkoisen kyllästynyt sanaan rasismi. Se on menettänyt sanana kokonaan merkityksensä.
Mikäli ei kritiikittömästi ole samaa mieltä kaikkien hihhuleiden kanssa niin on automaattisesti rasisti.
Bussikuski on rasisti kun maahanmuuttajan pitää maksa samalla tavalla kuin kantasuomalaisten. Kaupan jonossa olet rasisti jos et anna maahanmuuttajan etuilla. Sairaalassa olet rasisti jos maahanmuuttajataustaiset vierailijat eivät suostu samoihin vierailukäytäntöihin jotka koskevat kaikkia. Olet rasisti kun sinua ärsyttää se että muslimitaustaiset miehet tunkevat jokapaikassa naisten edelle. Maassa jossa on naiselle ensimmäisenä myönnetty äänioikeus.
Olet rasisti kun sinua vituttaa se että tietyt kansanryhmät voivat loisia vuosikymmeniä yhteiskunnan elätteinä ilman että ovat koskaan vaivautuneet opiskelemaan itselleen ammattia, tekemättä päivääkään oikeita töitä ja raha juoksee.
Olet rasisti jos sinua pänni se että maahanmuuttajataustainen ei vaivaudu opiskelemaan paikallista kieltä vaan tulkkauttaa yhteiskunnan varoilla kaiken.
Minulla ei ole mitään aasialaisia, virolaisia, puolalaisia tms.maahanmuuttajia vastaan. He haluavat integroitua Suomeen luopumatta omasta kulttuuristaan.
Minä en todellakaan pidä niistä maahanmuuttajista jotka eivät opiskele kieltä, eivät hanki itselleen ammattia, jotka eivät noudata maan lainsäädäntöä ja eivät elätä itseään omalla työllä.
Se on kuule Suomikin moniavioinen maa. Islam ei paskaakaan välitä meidän laista ja luuletteko että somaliperheessä asuvat tädit tekevät aviottomia lapsia tai sikiävät pyhästä hengestä.
Jos Suomen hyysäykseen ei tule pistettä niin minä nostan kytkintä. Tällä koulutuksella ja kielitaidolla saa kyllä töitä jostain muualtakin ja sitten olisi kaksi veronmaksajaa vähemmän näitä loisia elättämässä.
Piti katsoa kolmasti video. Jokakerta tuli revettyä! Mistähän tämä asiantuntija oli?
Tämän päivänä Suomessa jos joku sanoo jonkun olevan rasisti sehän vai tarkoittaa henkilön olevan järkevä ja isänmaallinen.