Teuvo totuuden raiskaaja

Teuvo hokee hokemasta päästyäänkin Totuus totuus totuus, kuitenkaan ikinä sitä kertomatta, vaikka sai siihen yli kymmenen vuotta sitten kehoituksenkin opashengeltään.

Totuus on Kristuksen sovitusveri jota Teuvo ei koskaan kerro, ainoastaa karmealla tavalla herjaa sitä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet vielä kristinuskon alkeissa. Teuvo sensijaan on paljon pitemmällä. Hän on mennyt läpi ahtaanportin ja osaa kertoa siitä tapahtumasta ja mitä sen jälkeen kristityn elämässä seuraa matkalla kohti Taivaan kaupunkia.

Äänestä
  • Aloittajan vouhkaamisessa palstalla ei ole alkeitakaan mistään uskosta.

    Äänestä

  • Siunatuksi kiroilet tosi paljon Teuvo, mahtaa siellä taivaankaupungissakin olla pyhillä korvat punaisina kun sinä heitä sielläkin kiroat. Olet mennyt omatekemäsi ahtaanportin kautta armosta osattomuuteen, eli enpä menisi sellaisella etenemisellä ylpeilemään.

    Äänestä

  • Lähinnä sanoisin, että Teuvo on tooooosi pitkällä herjaamisessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeaatotuuttarakastava kirjoitti:

Teuvo hokee hokemasta päästyäänkin Totuus totuus totuus, kuitenkaan ikinä sitä kertomatta, vaikka sai siihen yli kymmenen vuotta sitten kehoituksenkin opashengeltään.

Totuus on Kristuksen sovitusveri jota Teuvo ei koskaan kerro, ainoastaa karmealla tavalla herjaa sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu