SNL Suomi on hirveetä paskaa

Suomalaisissa televisiokanavissa on sellainen jännä erityispiirre, että joka kerta kun luulee, etteivät ne enää paskempaa ohjelmaa voisi lähettää, niin sitten joku kanava menee rikkoo taas huonommuusennätyksen.

SNL Suomi on ehkä paskin ohjelma pitkään aikaan. Olisivat mielummin vaikka ostaneet sen alkuperäisen ohjelman lähetysoikeuden Yhdysvallosta. Se sentään on joskus hauska.
26176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Amerikkalainen SNL on loistavaa viihdettä, suomalaisen version katsominen on lähinnä myötähäpeää..

Äänestä

Viimeistään Andre Wickström kiljunta pilaa ohjelman täysin.

Äänestä
  • Rennyn alku hyvä,lupaava,sitten aivan paskaa ja päälle verinen paska mainoksista!

    Äänestä

  • Suomenruotsalainen käsitys hauskasta on kova ääni, ulina, huutaminen tai hohotus.

    Äänestä

Asenteellinen ohjelma. Pilkka kosketti taas vain tiettyjä piirejä. Onko näillä ilmaiskanavilla joku yhteinen sopimus siitä miten ne ajavat vasemmiston asiaa?

Äänestä
  • Käytännössä kaikki media-alalla toimivat - olivatpa he sitten uutistoimittajia tai näyttelijöitä - ovat enemmän tai vähemmän vasemmistolaisia, ja pyrkivät ajamaan oman poliittisen ideologiansa asiaa.

    Suomessa asiasta ei olla keskusteltu julkisuudessa juuri lainkaan, mutta esim. Yhdysvalloissa tämä on herättänyt jo jonkin verran keskustelua: http://www.americanthinker.com/articles/2011/06/primetime_propaganda.html

    Äänestä

  • Hahhahhaaaaaaah. Ajavat vasemmiston asiaa... silläkö kun eivät paina villaisella ja ole hiljaa aivan selvistä vääryyksistä. Pitäiskö niiden vielä kehua nykyistä sssaamatonta hallitusta. Sekö ajaisi oikeiston asiaa kun valehdeltaisiin kansalle kaiken olevan hyvin, aivan kuin Putinin propaganda-koneisto tekee.

    Äänestä

  • Niin mikähän siinä on kun oikeistolaiset porvarit eivät kestä totuutta.

    Äänestä

  • vitun vassuri hyyssäri ämmä on aivan sama ketä sä äänestät. persut voitaa kuitenkin ja panee tän maan assat kuntoo. haista paska huora ämmä.

    Äänestä

  • idiotismiako kirjoitti:

    Hahhahhaaaaaaah. Ajavat vasemmiston asiaa... silläkö kun eivät paina villaisella ja ole hiljaa aivan selvistä vääryyksistä. Pitäiskö niiden vielä kehua nykyistä sssaamatonta hallitusta. Sekö ajaisi oikeiston asiaa kun valehdeltaisiin kansalle kaiken olevan hyvin, aivan kuin Putinin propaganda-koneisto tekee.

    Ei ne mitään asiaa aja. Aina on hallituksia haukuttu ja se johtuu siitä, että äly tai tarmo ei riitä muuhun kuin irvailuun. Älykästä viihdeohjelmaa ei ole vielä keksittykään.

    Äänestä

Olipa huono ohjelma. Katselin pari kymmentä minuuttia ja sitten riitti.

Äänestä

Ei taida katsojaennätyksiä nykiä tuo ojelma. Voipi silti jonkun pystin saada puolueellisilta tuomareilta.

Äänestä
  • Kyllä lammaskansa tuijottaa kun vaan tarpeeksi hypetetään. Mainosta vaan niin saatanasti joka mainostauolle niin kyllähän sitä on pakko toljottaa "kun muutkin".

    Äänestä

Koko homma kusi siihen kun samat kuluneet naamat kuluneilla ideoillaan julkistettiin. Ei jaksanut katsoa ja hyvä niin kommenteista päätellen.

Äänestä
  • SNL voisi toimia Suomessa, jos se antaisi tilaa uusille kyvyille. Nyt se oli tylsää hevonkukkua, jossa samat vanhat pärstät toistivat väsyneitä "vitsejä", jotka eivät jaksaneet edes hymyilyttää.

    Äänestä

  • Täys floppi !! Samaa sontaa, mitä tullu muilta kanavilta ja sekö on hauskaa?? Samat naamat myös... Haloo !!
    Jos eivät keksi mitään uutta kuin toisten ohjelmien parodioita niin jää katsomatta. Ja jäi nytkin. Muutama tuttuni oli yrittänyt katsoa, mutta kanava kääntyi lopullisesti puolessa välissä.

    Äänestä

Valitkaa parempaa katsottavaa. Ei kukaan pakota moista sontaa toljottamaan.

Äänestä
  • Myös joidenkin mielestä katsojissa vikaa kun eivät muka kestä pitkiä sketsejä tänäpäivänä.Sitten ihan voi verrata Speden kuuluisaa rautakauppa sketsiä mikä kyllä kestää pitkään jaaritellen alkuperäisenä ja muodostui legendaksi joten ehkä hiukan taitaa käsikirjoitus uupua?

    Äänestä

Jaajo vei voiton.

Äänestä

Tuli taas vahingossa katsottua 2 minuuttia tuota paskaa, ei jumalauta, ei tuommoinen skeida voi jatkua enää pitkään, eiköhän maikkari lopeta ton sarjan kohtapuolin.

Äänestä

Halonen ja DDR Halonen ja DDR... Halonen ja DDR!

Äänestä

Mikä tämä tällainen SNL on?

Äänestä

Miksi samat vitun maikkarin naamat ovat vuosi toisensa jälkeen näissä ns. huumoriohjelmissa? Viimeinen pisara oli kun se helvetin Krista ilmestyi viimeisimpään jaksoon.

Äänestä

Kommunistit ovat vallanneet typerillä vitseillään kaikki suomalaiset tv-kanavat, apua. Onneksi en katso vaikka joudun veron maksamaan. Katson vain maksukanavia. Uutiset näkee netistä. Jos ww3 alkaa, kyllä se tiedon äkkiä saa jostain. Muuta ei tarvitakaan.

Äänestä

Paskaa oli jälleen..kolmas ja viimeinen mahdollisuus!

Äänestä

SNL:n nimeksi voitaisiin aivan hyvin vaihtaa suoraan kokeeksi 'KOM-teatteri esittää', eikä kukaan huomaisi mitään eroa. Luulisi MTV3:n yrittävän palvella muutakin kansanosaa kuin vihervasemmistolaisia feministejä ja sateenkaarisakkia. Käsikirjoittajien tekeleet (mukahauskat sketsit, joissa ei ole päätä eikä häntää eikä varsinkaan minkäänlaista punchlinea ) ovat kömpelösti piilotettua yhden asian, monokulttuurisen, eli vasemmistolaisen propagandan 'me vastaan kaikki muut' jatkuvaa, puisevaa, totalitaarista toistoa. Vastaava ohjelma löytyy taatusti Pohjois-Koreasta, eikä sielläkään kukaan naura kuin itku kurkussa kuolemanpelossa. Kuka on vastuussa erittäin rasittavien käsikirjoittajien valinnasta ja alkuperäisen SNL-formaatin totaalisesta raiskaamisesta? Miten on mahdollista että laadukas ja perinteikäs yhdysvaltalainen formaatti sallitaan päämiehen puolesta toimia kommunistien propagandan välineenä vaikka ohjelma ei edes tule vasemmiston pää-äänitorvena toimivalta YLE:ltä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hohhohhhoijakkaa kirjoitti:

Suomalaisissa televisiokanavissa on sellainen jännä erityispiirre, että joka kerta kun luulee, etteivät ne enää paskempaa ohjelmaa voisi lähettää, niin sitten joku kanava menee rikkoo taas huonommuusennätyksen.

SNL Suomi on ehkä paskin ohjelma pitkään aikaan. Olisivat mielummin vaikka ostaneet sen alkuperäisen ohjelman lähetysoikeuden Yhdysvallosta. Se sentään on joskus hauska.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu