Ylöjärvi uusi ruokaravintola Pepper

Onko joku käynyt jo? Näytti kivalta ja täynnä asiakkaita.....
18544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Nokialla on sen niminen paikka. On hyvä ja suosittu paikka, EI räkälä. Ei "Grilli".

Äänestä

Kiitos tiedosta. Joo ensin mietin onko joku räkälä mutta sitten näin ikkunasta että varsin tunnelmallisen oloinen paikka ja perheitä siellä lähinnä näkyi syömässä.

Äänestä

Minkä hintaista?

Äänestä

  • Haiskahtaako vähän omakehulta tämä ketju ?????

    Äänestä

  • Ei lumua!

    Äänestä

Kaun odotettu ravintola jonka puitteet ovat viihtyisät. Harmi vaan koska ruoka ei vastannut odotuksia. Jos siinä ei tapahdu muutosta on parasta mennä jälleen Tampereelle.

Äänestä

Ihanko tosi, eli ruoka ei ollut hyvää..?? Tosi harmi jos näin on. Ajattelimme mennä kokeilemaan paikkaa viikonloppuna joten sitten olen itsekin viisaampi asiasta.

Äänestä
  • Niin, Nokialla on saman niminen paikka, ja se on todella suosittu. Ei mikään ryyppäysluola, vaan oikeasti ruokaravintola. Näin siis nokialla, ylöjärven paikasta ei oo kokemusta..

    Äänestä

Toivottavasti alkukankeutta. Paikka oli muuten tosi viihtyisä.

Äänestä
  • Varmaan alkukankeutta, niin kuin nudistileirillä

    Äänestä

Nonnniin paikka testattu. Paikkana erittäin kiva, todella siisti (toki kun on uusi), tunnelmallinen, mukava, mukavat "sopit" ruokailla. Asiakkaita arkenakin näytti olevan aika paljon, ravintola oli ainakin puolillaan. Musiikki ei liian kovalla ja muutenkin ns. rauhoittavaa eikä mitään hirveätä mölymusiikkia. Tarjoilijat ripeitä ja ystävällisiä. Lapset huomiotiin heti ja mielestäni on oikein sopiva paikka ruokailla juurikin perheen parissa. Parkkipaikkoja hyvin, jopa aivan ravintolan edessä. Lasten ruoka-annokset maittavia, kovasti tykkäsivät. Oma annokseni oli muuten hyvä mutta en pitänyt ilmeisesti talon omasta kastikkeesta, oli jotain sellaista punaista kirpeää pahan makuista vähän taco soosin tyyppistä kastiketta... se valitettavasti pilasi ruoan. Muuten olisi ollut hyvä! No ensi kerralla en missään nimessä ota tätä kastiketta vaan ilman sitä. Ehdottomasti tulemme menemään tänne toistekin.

Äänestä

Käytiin eilen ja ruoka oli hyvää. Meillä ei ollut pöytävarausta ja joudumme odottelemaan pöytään pääsyä n.40 minuuttia. Palvelu oli ystävällistä.

Äänestä

Pippuriruukku hyvää mutta lohkoperunoita kolme kappaletta ja lihaa ehkä 70 g kastike loistavaa. Nälkä jäi. Hinta 19.50€

Äänestä
  • oliko sulla vaaka mukana kun tiesit ton lihan määrän

    Äänestä

  • pihvimiäss kirjoitti:

    oliko sulla vaaka mukana kun tiesit ton lihan määrän

    Luetun ymmärtäminen on joskus hankalaa. Lukiko siinä EHKÄ 70 g? Fiksumpi olisi siitä tajunnut, että se oli arvio, eikä vaaitettu paino.

    Äänestä

Eiks o varaa oikeasti mainostaa....

Äänestä
  • taas joku grillikioskin rasvaspää kokki kitisee, kun on asiakkaat kaikonneet ostamasta teidän yököttävän rasvaisia annoksia

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


9jj8 kirjoitti:

Onko joku käynyt jo? Näytti kivalta ja täynnä asiakkaita.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu