Vasemmiston kehitys
punavihreää.mössöä
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vasemmisto tuntuu olevan sekaisin.
Toisaalta valitetaan etuuksien leikkauksista, mutta kuitenkin suhtautuminen elintasopakolaisista ja niiden elättämisestä aiheutuviin suunnattomiin kustannuksiin ovat ristiriidassa.
Miten ne kuvittelevan yhteiskunnan varojen riittävä kaikkeen.
Jos kaikki otetaan rajattonasti elintasopakolaisia, kommareiden on luovuttava omista etuisuuksistaan ja suvaittava niiden luovutus maahantunkeutumisen kustannusten maksuun.
nyt vasta käsitin mitä "naamapalmu" tarkoittaa......kämmen naaman eteen=turhautuminen, järkytys jne.................
Poliittinen vasemmisto on maailmanhistorian pahin populistinen liike: jaetaan muiden omaisuus meille muillekin! Kommunistien vainoissa on myös kuollut arviolta sata miljoonaa ihmistä, eli huomattavasti enemmän kuin äärioikeiston toimesta. Kannattaa lukea Kommunismin musta kirja! Antaa vähän perspektiiviä tähän nykyisenkiin rasisti-natsi huuteluun. Jota harrastaa erityisesti vasemmistoradikalismia edustavat tahot.
rasisti, rasisti, rasisti