Sipilä valehteli puheessaan!

Eduskunnan keskustelussa pääministeri Sipilä lausui puheessaan, että "monet eivät ymmärrä, kuinka pahoista olosuhteista merkittävä(?) osa mamuista on tullut." Viitaten hengenvaaraan.

Sipilä tarkoitti tietysti syyrialaispakolaisten lähtötilannetta, MUTTA "unohti" oleellisen seikan. Nuo pakolaiset eivät suinkaan tulleet suoraan jostain Aleppon raunioista Suomeen!

Syyrian ympärysmaissa on valtavia YK:n ja valtioiden ylläpitämiä pakolaisleirejä. Ne eivät toki ole mitään lomakyliä, MUTTA ei siellä mitään hengenvaaraa tai edes suurta pulaa ole!

Taas kerran esimerkki mamuttajatahon tahallisesta valheellisuudesta eli propagandasta.
37212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Lisäksi Juha "unohti", että Suomeen tulijoista suurin osa on irakilaisia nuoria miehiä, jotka ovat tulleet maan eteläosan suhteellisen rauhallisilta ja vakailta hallituksen kontroloimilta alueilta. Syyrialaisia ei tulijoista ole montaakaan prosenttia.

Äänestä
  • Jatkoa lisäykseen. Minua vituttaa kun yhtenään uutisoidaan Syyrian tilanteesta ja samassa yhteydessä pitäisi mainita juuri tuo Sinun kommettisi IRAKILAISISTA "lapsista"
    Meitä yritetään aivopestä.

    Äänestä

  • Alle 3 %, eli 877 syyrialaista tuli viime vuonna, eikä nuo tänävuonna Venäjältäkään tulevat näytä olevan heitä, TOP 5 lista on aivan muuta. Mutta aina vaan samat lasten kuvat vedetään esiin, ei irakilais- ja afgaanimiesten jonoja ja laumoja.
    Mielenkiinnolla odotan turvapaikanhakijoiden päätöslistaa tammikuulta, jatkuuko sama meno edelleen, somalit 97% myönteisiä jne ...
    Jospa se presidentin puhe .......

    Äänestä

  • roletaari kirjoitti:

    Jatkoa lisäykseen. Minua vituttaa kun yhtenään uutisoidaan Syyrian tilanteesta ja samassa yhteydessä pitäisi mainita juuri tuo Sinun kommettisi IRAKILAISISTA "lapsista"
    Meitä yritetään aivopestä.

    No ne muut maat yritetään peittää tällä Syyrialla!
    Joista näitä pakolaisia tulee Suomeen.

    Äänestä

  • roletaari kirjoitti:

    Jatkoa lisäykseen. Minua vituttaa kun yhtenään uutisoidaan Syyrian tilanteesta ja samassa yhteydessä pitäisi mainita juuri tuo Sinun kommettisi IRAKILAISISTA "lapsista"
    Meitä yritetään aivopestä.

    Syyrialaiset ja Iragilaiset aihettomat turvapaikanhakijat veivät avun oman maansa oikeilta avuntarvitsijoilta.
    Nyt ei voi enään auttaa kun kaikki on tuhlattu.
    Vok: it miehitetty turhakkeilla.
    Palautukset maksaa ja turha ylläpito.
    Siitäkin näkee että ovat itsekkäitä nuo nuoret turvapakkanhakijamiehet.
    Ja hulluja Suomen päättäjät.

    Äänestä

  • Politiikalle on oma osionsa keskustelupalstoilla.

    Äänestä

Mutta Juha sanoi puheessaan, että emme elä enää lintukodossa. Miksi se on menetetty? Mitä virheitä on tehty? Kuka on siihen syyllinen?
Yhtäkaikki, Suomesta on tullut jumalaton maa, kun pysyvät kristilliset arvot poljettiin parin viime vuosikymmenen aikana.

Äänestä

Sipilä on edelleen umpiunessa. Pöpilä haluaa aina vaan lisää ja lisää matuja. Pöpilä ei edes tajua, että Suomea uhkaa taloudellinen ja moraalinen romahdus muslimien takia. Mikään järkipuhe ei tehoa tähän umpihulluun maanpetturiin.

Äänestä
  • Maanpetturuus alkaa olla kyllä hyvin kuvaava nimitys valtaosalle johtavia poliitikkoja.

    Sipilän yhteiskuntaneuvottelu dilemma on pahasti harhainen yritys niin kauan kuin maahamme saa tunkeutua luvatta täysylläpitoon tekaistuin perusteluin!

    Tämmöinen hallinto kuuluisi laittaa ruotuun kansan toimesta ja pirun äkkiä. Näiltä on hukassa koko ajatus Suomen ja suomalaisten selviytymisestä.

    Äänestä


Tuntekoot tämä saatanan pedofiili itse "velvollisuutensa" ja majoittakoot sinne Kempeleen kämppäänsä matuja niin paljon kuin huvittaa.

Äänestä
  • Ketkä vieraat kutsuu,kustantakoon myös TARJOILUN! Minä en osallistu,Sipilä ja kumppanit maksakoon viulut!

    Äänestä

  • Mistä niitä pedofiliaa harjoittavia pääministereiksi asti ja ihan joka paikkaan riittääkin?

    Äänestä

SSS- Urpot tuhoavat lopunkin suomen! Demaritkin myyneet aatteensa,ja etunenässä tunkemassa partalapsia tänne elätettäväksi!Meinaavat duunareitten selkänahasta repiä matujen täysihoidon! Jk.Barrikaadeille kansa,tehkööt herrat itse ruumiillisen/raskaan työn!

Äänestä
  • Jakke Mäkelä kertoi kolumnissaan totuuden partalapsista, sori siitä.

    "Kaikista testatuista 60% siis reputti testin. Tämä kuulostaa suurelta, mutta on itse asiassa merkki siitä, että testattavat on valikoitu suunnilleen oikein perustein. Jos testattavista reputtaisi vaikkapa 95%, olisi perusteltua olettaa että on testattu liian vähän, ja että alaikäisiä voi olla paljon enemmänkin. Jos taas kukaan ei jäisi kiinni, alkaisi olla syytä epäillä testin luotettavuutta.

    Voidaan siis varsin hyvällä syyllä olettaa, että ikänsä valehdelleita on todellakin ollut suunnilleen tuo 90, ei merkittävästi enempää eikä merkittävästi vähempää.

    Tarkkaan ottaen siis vain 90/8500 eli 1% alaikäisistä turvapaikanhakijoista paljastui aikuisiksi. Pitäisikö otsikko siis korjata tämän mukaisesti?"
    - See more at: http://www.zygomatica.com/2016/02/08/manipulaation-taito-2/#sthash.fwgvdW8b.NUksxv9X.dpuf

    Äänestä

Sipiläkin unohti että se pieni osa suomeen tulevista pakolaisista on syyrialaisia ja niistäkin suuri osa on tulleet venäjältä jossa asuneet vuosia...

Äänestä
  • Ei pitäisi sallia "seteliselkärankaisten" poliitikkojen asettumista vallan kahvoihin, multimiljönääri Sipilä käy esimerkistä.

    Omat miljoonat on "verosuunnittelun"= laillistettu veronkierto, avulla sukkuloitu syrjään lihomaan (mm.Seura lehti elokuu 2015) ja kansa maksaa huru-ukkojen ja akkojen karkelot varsinkin maahantunkeutumisessa loppuun asti!

    Äänestä

tietenkin suomen suurin mamuttaja pisnismies sipilä uskoo kaikki matujen valheet.... keput tienaa riihikuivaa miljardettain mamu pisneksellä...tietenkin puolustaa niitä, joilla teinaa....

Äänestä

Norja julistyi venäjän turvalliseksi eikä ota yhtään matua sieltä mutta suomi ja sipilä vain vatuloi..

Äänestä

Sipilä osoitti olevnsa mies toisin kuin pieni Ale-Sale joka nöyristeli natseja.

Äänestä

Tämä Suomeen Iphonet laulaen Adidas-vermeissään tullut kymmenien tuhansien lauma ei ole kyllä kovin suurta uhkaa paenneet.
(lisäksi suurin osa heistä on tullut Suomeen Ruotsista, joka ei ole kai erityisen turvaton maa)

Äänestä

Herää Suomi, todellakin! Lähtipä Suomestakin 1960-70 -luvuilla 300.000 (!) esim. Ruotsiin. Ei heilläkään ollut mitään välitöntä hätää. Elelivät erityisesti Itä- ja Pohjois-Suomen pientiloilla, näillä "leireillä" ym. Mutta kuitenkin lähtivät. Mikä ihmistä pidättää, jos elämässä ei näköaloja. Onko sanottu, etteikö taaskin Suomesta lähde sadattuhannet nuoret kuka minnekin, jos talous jatkuu tällaisena. Ja kuka mistäkin päin tällä maapallomamme, ja milloin? Who knows?

Äänestä
  • Joo, mutta suomalaiset ovat aina lähteneet muualle työn perässä, milloin Amerikkaan, milloin Ruotsiin, milloin minnekin.
    Kultamunat ovat taas tulleet tänne eläteiksi. Suomessa on jo ennestään satojatuhansia suomalaisia työttömiä. You know?

    Äänestä

  • MatutTulevatEläteiksi kirjoitti:

    Joo, mutta suomalaiset ovat aina lähteneet muualle työn perässä, milloin Amerikkaan, milloin Ruotsiin, milloin minnekin.
    Kultamunat ovat taas tulleet tänne eläteiksi. Suomessa on jo ennestään satojatuhansia suomalaisia työttömiä. You know?

    Aivan oikein,matut tulee eläteiksi,,minulla on monta tuttua vanhempaa naista he ovat itse joutuneet lähteen evakkoon lapsena ovat itse sanoneet että ottaisi kotiinsa naisen ja lapsen olisi huone antaa mutta kun nämä asiat meni ihan väärin miehet tulee ja ei sieltä missä sota on ,siis kaikki on vinksin,vonksin,,en ole lukenut raamattua mutta olen kuullut sen kauan sitten että kansa lähtee liikkeelle idästä ja tulee kolmas maaliman sota,,alkaako merkit pitään paikkansa,,kuka tietää

    Äänestä

  • Ruotsi otti suomalaiset maahan ihan työn takia. Katsos sitä työtä riitti ruotsalaisten lisäksi muillekkin kansalaisille. Kaikki saivat työtä, jotka halusivat. Kielen myös oppivat nopeasti ja olivat maassa maan tavalla.
    Juuriaanhan moni suomalainen ei Ruotsissa unohtanut. Osa tuli takaisin ja suurinosa sinne.
    Ihan turha verrata suomalaisten muuttamista ja pakolaisia. Työ se on ajanut ulkomaille, koska sitä ei ollut tarjota täällä. Eipä ole sitä työtä nytkään. Moni korkeasti koulutettu ja muuten vain ammattinsa osaava, ovat lähteneet.
    Onhan se Björnikin lähtenyt rahojensa kanssa. Verotuksen takia. Rotta hyppäsi hukkuvasta laivasta. Tuskin se Ruotsi häntä siellä elättää.
    Annetaan vaan kaikki työ pakolaisille. Hyvinvointivaltiolle voi sanoa hyvästi. Ei täällä elä kuin kaiken ahnehtineet rikkaat, muille jää luu käteen.
    Slummit yleistyvät ja rikollisuus kukoistaa. Suomi rappeutuu ja ei tänne enää kukaan kunnon ihminen tule, kiertävät kaukaa.
    Tämän tämä ahne hallitus sai aikaan. Hullun kiilto silmissä, ministerit ahnehtivat itselleen, muista viis.

    Äänestä

Saatanan paska. Miettisi, missä olosuhteissa täällä kohta eletään. Vitun, vitun vittu mikä pönttö. Jaksaa vielä puhua paskaa.

Äänestä

Kaikki poliitikkoloiset valehtelevat varjellessaan omia etujaan.

Äänestä

Tätä Syyria skeidaa jaksavat vielä kun tännekkin on tullut vain muutama prosentti....
Nyt tuodaan esille että Turkin ja Syyrian rajalla odottaa turkinrajalla rajan avautumista "140 000" syyrialaispakolaista venäjän aloittamaa "sotaa" paossa mutta kun siellä todellisuudessa on vain 40 000 ja missä on se 100 000?
Syyriassa on muuten kansaakin yli 20miljoonaa että aika häviävän pieni osuus on "sotaa kärsiviä" mutta tätähän ei tuoda esille tässä mamukiimassa Sipiläkään...?

Äänestä

Joka aamu katson ikkunasta ulos ja mietin,että mikä planeetta tämä on ja että onko meidät kaapattu. Onko tämä ympäristö ihmisille tarkoitettu,etenkään suomalaisille?Saksan fräylein leikkii Äiti Teresaa eurooppalaisten rahoilla ja Sipilä jakaa suomalaisten rahoja kuin hulluksi tullut helppoheikki markkinoilla. Syyriaan meni 25 milliä ihan noin vaan,no ei se mitään,mummot voivat pitää samaa vaippaa kaksikin vuorokautta jos tiukalle ottaa. Sipilä kun auttaa ainoastaan hädänalaisia,joihin kuuluvat sotilaskarkurit,elintasopakolaiset,terroristit,riskit nuoret miehet,laiskat lusmut,rikolliset,lukutaidottomat pöljät, sosiaalitukien väärinkäyttäjät,Eurooppaan tulevat lomailijat ym.lista on loputon.Eiköhän olisi aika viheltää peli poikki.

Äänestä

koskapa poliitikoiden puheisiin on voinu nykyään luottaa ei ne ole muuta kuin yritysten sylikoiria räkyttämässä tyhjää paskaa

Äänestä

Miten lestadiolainen voi olla tälläinen valehtelija. Vuonna 2015 tuli Suomeen 32 000 turvapaikanhakijaa Näistä 900 oli syyrialaisia. Siis alle 3 % todellisia turvaa tarvitsevia.
Suurin osa 25 000 irakilaisia miehiä. Irakin tilanteen on todettu parantuneen ja maassa on turvallisia alueita.
-osa irakilaisisista turvapaikkahuijareista on palannut turvalliseen Irakiin.EI vainoa
-Irakissa on 200 000 syyrialaista pakolaisen.Turvallinen maa pakolasille.
-monet irakilaiset ovat kertoneet tulleensa Suomeen hyvän elämän ja etujen vuoksi.

Meille on tullut 2015 ainakin 25 000 turvapaikkahuijaria.Heidän elatuksensa maksaa noin miljoona euroa päivässä.
Tietääkö lestadiolainen Sipilä nämä totuudet. Joku avustaja voisi kertoa ettei pääministeri antaisi vääriä tietoja julkisuuteen.

Äänestä
  • Sipilällä ei ole muuta mielessä kuin pikkulasten nussiminen(!)OK

    Äänestä

  • No nehän oli juuri nämä lestaukot,jotka kärysivät pedofiliasta lahkossaan,valmiita tuomitsemaan tekijät oman sairaan yhteisön såännöillä.Onneksi poliisi ja lastensuojelu viranomaiset olivat erimieltä.

    Äänestä

  • Kovin nihkeästi on tullut nimiä rajavalvonnan parantamiseen tähtäävään aloitteeseenkin, onko uskalluksen puute?

    Mitä Sipilään tulee, tämä lestadiolainen on niin pyöreäpää, ettei vaivaudu totuutta katsomaan silmiin!

    Jos me kansalaiset olemme havainneet suuren petoksen tässä maahantunkeutumisen jatkumisessa, mikä estää Sipilää toimimasta oikein?

    Onko se hänen lähipiirinsä matu bisnes? Velkakello käy ja velkaeuroja siirtyy vääriin taskuihin =puhallus!

    Äänestä

Saatanan Sipilä saa provisiot, lahjusrahat, jokaisesta matusta, jonka saa houkutelleeksi Suomeen.

Äänestä

Näin tuon aloituksen Sipilän puheen.Huomioin samaa mitä täysin ulkona asiasta puhuu näistä kaikista millaista kauheuksia kokivat jne.
Eikö olisi aika puhua asiast oikeilla nimillä evät nämä läheskään kaikki ole turvapaikan tarvitijoita.Vaan elintasoa kohottamassa siis maahantulijoita.
Ruotsiin meiltäkin menivät aikoinaan.Siis työpakka oli ennakkoon etsitty.Kukaan eilähtenyt elätettäväksi.Vaan vielä maksoivat veroja Ruotsin kuningaskunnalle.Joten jokainen vertailu suomalaisten lähtemiseen on täysin reidestä vedettyä.Tiedät,ettätuo luulo ei ole tiedon väärtti.Siis suomalaiset menivät työtätekemään.Elättivät itse itsensä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HerääSuomi kirjoitti:

Eduskunnan keskustelussa pääministeri Sipilä lausui puheessaan, että "monet eivät ymmärrä, kuinka pahoista olosuhteista merkittävä(?) osa mamuista on tullut." Viitaten hengenvaaraan.

Sipilä tarkoitti tietysti syyrialaispakolaisten lähtötilannetta, MUTTA "unohti" oleellisen seikan. Nuo pakolaiset eivät suinkaan tulleet suoraan jostain Aleppon raunioista Suomeen!

Syyrian ympärysmaissa on valtavia YK:n ja valtioiden ylläpitämiä pakolaisleirejä. Ne eivät toki ole mitään lomakyliä, MUTTA ei siellä mitään hengenvaaraa tai edes suurta pulaa ole!

Taas kerran esimerkki mamuttajatahon tahallisesta valheellisuudesta eli propagandasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu