kukaan ei kysynyt tarjan mielipidettä Tasavallan Presidentin puheesta.
Tarjalla oli harjoteltu ja vihavastaus valmiina, nyt sen opettelu meni hukkaan..kukaan ei kysynytkään mitään..
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/48/08/4f/48084f8206f0f9d5c9925f844fd66f23.jpg
tippa linssissä ressukalla..
Tarja alkaa jo tottua vaivautuneisuuteen ja vältteleviin katseisiin. Hännystelijätkin ovat siirtyneet hyödyllisemmille apajille.
Itku pitkästä ilosta, niin se on,
No saihan se lohduksi sentään ilmaiset kakkukahvit, koura jo pöydällä valmiina nappaamaan.
(Montakohan palasta rohmusi:)
Pääsi istumaan kauniin Jennin viereen, johan se on jotakin, vaikka ei Jenni lesbo olekaan.
Tarjalla oli harjoteltu ja vihavastaus valmiina, nyt sen opettelu meni hukkaan..kukaan ei kysynytkään mitään..
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/48/08/4f/48084f8206f0f9d5c9925f844fd66f23.jpg
tippa linssissä ressukalla..
Tarja alkaa jo tottua vaivautuneisuuteen ja vältteleviin katseisiin. Hännystelijätkin ovat siirtyneet hyödyllisemmille apajille.
Itku pitkästä ilosta, niin se on,
No saihan se lohduksi sentään ilmaiset kakkukahvit, koura jo pöydällä valmiina nappaamaan.
(Montakohan palasta rohmusi:)
Pääsi istumaan kauniin Jennin viereen, johan se on jotakin, vaikka ei Jenni lesbo olekaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vaikka kommenttisi on enimmäkseen täysin asiaton, on todettava, että itsekin jäin ihmettelemään, miksi Halosen ja Ahtisaaren mielipidettä Niinistön puheesta ei kysytty.
On siinä ex-pressapari. Pena nukkui melkein koko ajan ja Halonen räpläsi mobiilia. Taisi postata vihakirjoituksiaan sosiaaliseen mediaan.
Itsekkin sitä katselin,kyllä Tarjalla oli suupielet alaspäin.
Kätteli presidentin (Niinistön) kovin vaisusti.
Niinistön puhe ei ollut selvästikin mieleensä.
Kylläkait nämä,Ahtisaari ja Halonen on niin turhakkeita,kuin olla voi.
Joka heitä ihailee,lienee itsekkin turhautunut turjake.
Voi siihen olla monta syytä, siis siihen ettei kysytä tai entiset presidentit eivät arvostele istuvan presidentin puheita.
En heti muista yhtään tapausta, että entinen presidentti olisi arvostellut istuvaa presidenttiä. Muistatko sinä?
Varmasti entiset Tasavallan presidentit saisivat palstatilaa lähes kaikista lehdistä, jos haluaisivat.
Mauno Koivisto kertoi kirjassaan, ettei hän koskaan ole puuttunut entisen virkansa tai toimen uuden henkilön tekemisiin tai päätöksiin.
Samaa sanoi myös Esko Aho, hän on useaan otteeseen kirjoittanut ja sanonut: "Ainoa neuvo jonka annoin seuraajalleni (Anneli Jäätteenmäelle) oli se, että älä koskaan käytä luottamuksellista tietoa poliittisia vastustajia vastaan."
Mutta miten kävi? Hyvin Esko Aho tunsi Annelin, tämän valepukin ja juoruämmän.
Mikään ei kuitenkaan estä mediaa kysymästä edeltäjäpresidenteiltä kommenttia seuraajansa puheeseen. Eihän arvostella tarvitse. Edeltäjät voivat olla samaakin mieltä seuraajansa kanssa ja kehua, että hyvä oli puhe.
Se johtaisi todennäköisesti pohjattomaan suohon. Vihan. kaunan ja kateuden riivaamat kepulaiset keksisivät mitä ilkeimpiä näkökohtia ja tietysti puolitotuuksia ja suoranaisia valeita.
Muistan oikein hyvin kun kansa oli valinnut Mauno Koiviston Suomen Tasavallan presidentiksi, niin Ylen kekkoslaiset stalinistit pyysivät haastattelua, jonka Mauno Koivisto antoi. Kun haastattelu tuli ulos, niin nämä kepulaiset ja taistolaiset toimittajat soittivat presidentin jokaisen vastauksen jälkeen Vesa-Matti Loirin Nauravaa kulkuria.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO JA kepu on kepu JA KEPULAINEN PETTÄÄ aina.
Jokainen joka lukee tätä palstaa, näkeen mikä on Suomen Keskustan ja nkepullaisten käyttövoima; viha, kauna ja kateus.
Mene jo nukkumaan ja nuku pakkomielle pois.
Känä ei tykkää jos Halosta moititaan. Keksii siihe jos mitäkin sanontaansa.
Niin iso määrä kun Ylessäkin on Punatoimittajia, niin miksi he eivät nyt hoitaneet puolueen taholta annettuja tehtäviään. Heti ainakin vartin esitelmä Tayja Haloselta. Missä kohdin Niinistö puhui väärin.
Lisänä heiltä toivomus, voisitko sinä koko kansan Tayja. Kirjoittaa Niinistön seuraavan puheen, kun hän meidän punaisten mielestä ei oikein itse osaa.
Tuolle Osmolle sanoisin että mitäs Koivisto seuraavia pressoja moittisi kun kumpikin oli samaa sossupuoluetta. Ja Ahtisaaressa ei ollut mitään aihettakaan moiseen, järkimies kun oli.
Tarjan henkilääkäri (valtion maksama) saa potilaan
Tarja vois mennä punaisten haudalle puhumaan taas SAK soittokunta soittaa.
Yle haastattelee, ja näyttää uutisissa.
Pyydä Tarja metsätien avajaisiin puhumaan. Kysy samalla veroista.