Nikkelin hinta romahtaa edelle jyrkästi

Mitä tekee Sipilä nyt pelastaaksemme edes Outokummun? Talvivaara pitää joka tapauksessa laittaa kiinni mahdollisimman pian kalvamasta puolueemme kannatusta.
Katso nyt tätä: http://www.kitcometals.com/charts/nickel_historical_large.html
12116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eipä kestä pitkään kun kepulin on tultava esityksen kanssa eteemme.

Äänestä

Me keskustalaiset tekisimme viisaasti jos tunnustaisimme ja korjaisimme virheemme.

Äänestä

Annetaan hätähousut myydä osuutensa sit ostetaan ne takaisin halvemalla näin se markkina menee

Äänestä
  • Toivottavasti omilla rajoillanne, ettekä veronmaksajien ja heidän takauksillaan.

    Äänestä

  • Teenage.Rampage kirjoitti:

    Toivottavasti omilla rajoillanne, ettekä veronmaksajien ja heidän takauksillaan.

    Siis omilla rahoillanne.

    Äänestä

Se vaikuttaa SDP:n kannatukseen laskevasti alustajan mukaan. Hyvä uutinen.

Äänestä
  • kuinka yksinkertainen oikeasti olet?

    Äänestä

  • Pelkkä_N24viäineN kirjoitti:

    kuinka yksinkertainen oikeasti olet?

    Tuolle tolliskolle on aivan turha kommentoida, sillä tössykälle sininenkin on punainen, jos Sipilä tykkää. Ihan totale.idiot.

    Äänestä

Outokumpua ei kannata pelastaa, se ei ole yhdeksaan vuoteen maksanut senttiäkään osinkoa sijoittamallemme pääomalle. Emme tarviste tällaisia "Talvivaaroja" tässä maassa.

Äänestä
  • Outokumpu on tyypillinen valtion käsikassara jonka hallitusta johtaa kepulainen ex- ylioppilaspoliitikko Jorma Ollila. Outokumpu on myöskin kepulaisen Fennovoiman suurin suomalainen rahoittaja. Kaikki voimme olla varmoja, että tämän rahoituksen kattamiseksi annamme pian valtion rahoista (velkarahaa) suuren osakeannin Outokummulle. Mutta miten käy sitten kun Outokumpu joutuu sopimuksensa mukaisesti ostamaan maan kalleita sähköä Fennovoimalta? Silloin Outokumpu viimestään lopetetaan!

    Äänestä


Ei ole Outokumpu oppinut omillaan toimeen tulemaan. Milloin pyytää meiltä rahaa seuraavan kerran?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄkkiäPäätöksiä kirjoitti:

Mitä tekee Sipilä nyt pelastaaksemme edes Outokummun? Talvivaara pitää joka tapauksessa laittaa kiinni mahdollisimman pian kalvamasta puolueemme kannatusta.
Katso nyt tätä: http://www.kitcometals.com/charts/nickel_historical_large.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu