Tuskin on olemassa huumeidenkäyttäjää joka ei olisi kokeillut ensin kannabiksella ja kun sen antama trippi ei maistu, niin tarvitaan vahvempaa. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1455160824553.html
Kun kannabis ei enää riitä
13
176
Vastaukset
- näino
Väärin,viina on n:o 1
- LegalizeIt
Väärin.
Reitti on tämä: karamellien, limujen yms. sokerihumala -> energiajuomat -> tupakka -> alkoholi - jne.
- gyhujik
On se kyllä hurjaa kuinka paljon suomessa käytetään piriä. Turha siitä on kannabista syyttää. Porttiteoria keksittiin vain siksi ettei kannabis sinänsä ole erityisen haitallinen.
- fwerwrwrwerwer
Pohjois-Amerikassa 90% nuorista käyttää kannabista, ja alle 1% näistä tulee huumeiden liikakäyttäjiä.
- ftgyhuji
Canadassa kannabis on jo laillista.
ftgyhuji kirjoitti:
Canadassa kannabis on jo laillista.
Kanada ottaa myös 300 000 mamua lisää joka vuosi, joten järjettömät päättäjät heillä.
- ja.ammuksia
Mistä saisi konepistoolin?
- vasta.sitten
En tiedä mutta sitä mieltä olen minä että kannabis voidaan laillistaa vasta samana päivänä kun kaikki tuet lopetetaan.
- eka-kerta-kaikessa
Tuskin on olemassa alkoholistia joka ei olisi joskus maistanut olutta tai viinaa, mutta jostain syystä kaikista oluen- ja viinanjuojista ei siltikään tule alkoholisteja.
- fsghfdhdh
Alkoholi näyttäisi silti olevan nro 1 useimmille.. onko se sitten parempi?
- eka-kerta-kaikessa
Veikkaan että on huonompi.
Eihän jatkuva, päivittäinen ja pitkään kestävä ganjan pössyttely ole sekään hyvä juttu, mutta kyllä se niin on, että loppupeleissä holtiton juopottelu on satunnaista polttelua paljon pahempi asia. - lisää.älykkyyttä
eka-kerta-kaikessa kirjoitti:
Veikkaan että on huonompi.
Eihän jatkuva, päivittäinen ja pitkään kestävä ganjan pössyttely ole sekään hyvä juttu, mutta kyllä se niin on, että loppupeleissä holtiton juopottelu on satunnaista polttelua paljon pahempi asia.Jatkuva päivittäinen tötsyttely lisää tutkitusti huomattavasti älykkyyttä.
- etrshderhjdfhj
Ne jotka tarvii erilaisia mömmöjä jaksaakseen, käyttää niitä ja aina tulee käyttämään. Olivat laillisia tai eivät. Muuta apua ei ole kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950
