Nato-trollit jäivät kiinni ja jäljet johtaa USA:ha

cyberstalking23456

Havaintoja Uudesta Maailmanjärjestyksestä blogia vastaan internetissä hyökkäävä kyberstalkkaussivusto NWOVALEHTELUJA.COM domain johtaa suoraan USA:n armeijan San Fransiscossa sijaitsevaan rekrytointitoimistoon.

http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/02/nwovalehteluja-kyberstalkkerin-domain.html

Se käy ilmi suoraan tästä linkistä: http://www.iptrackeronline.com/index.php?ip_address=199.34.228.59



http://yle.fi/uutiset/suomi_vastaa_informaatiosotaan__kouluttaa_sata_virkamiesta_tunnistustoimiin/8385264

Suomen valtionjohto ilmoitti viime vuoden lopulla kouluttavansa 100 verkkotrollia käymään informaatiosotaa suomalaisia vastaan. Joten voisiko tämä olla sattuma, että tätä blogia vastaan hyökkäävän sivuston domainin IP-osoite linkittyy USA:n armeijan, San Fransiscossa sijatsevaan rekrytointitoimistoon.

En usko, sillä Suomen valtiohallintoa on koko ajan johdettu USA:n hallinnon puolelta ja jos Pentagon myöntää vähänkään Suomen hallinnon käymään informaatiosotaan, että en yhtään ihmettelisi jos nyt domain palvelut tulisi Suomeen USA:n armeijan tarjoamana etuna.

Näin ollen tuo http://www.nwovalehteluja.com kybertrollaaja onkin paljastunut Suomen armeijalle työskenteleväksi infosota trolliksi.

3

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SanonVaan

      Eikä ole järkeä antaa Yhdysvaltain lentokoneiden tulla harjoittelemaan Itä-Suomeen ja jenkkiläisten maavoimien harjoitella talvisodankäyntiä Kainussa.
      Mitä helkkaria nuo kenraalit ja poliittiset nato-haukat on oikein suomalaisille tekemässä? Ajavat meitä eturintamaan? Ei ainakaan turvallisuutta varjelemassa... Turkkikin on nato-maa - tuli vaan mieleen.

      • arigap

        Ei!
        TV uutisissa juuri kerrottiin näistä Usa:n harjotuksista Suomessa.
        Suomen valtionjohto sai kylmät veet niskaansa kansalaisilta näistä harjoituksista.

        Entisten puolustusministeri Haklundin, ja Ministeri Kataisen olisi pitäny informoia Suomea tästä vuonna 2013 kun tästä sovittiin Usa:n kanssa näistä harjoituksista.


    • cosmosiwa

      Nato trollien nimet ja osoitteet julki, niin karman laki hoitaa niille helvetillisen tulevaisuuden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1894
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1224
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1095
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      902
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      849
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe