Havaintoja Uudesta Maailmanjärjestyksestä blogia vastaan internetissä hyökkäävä kyberstalkkaussivusto NWOVALEHTELUJA.COM domain johtaa suoraan USA:n armeijan San Fransiscossa sijaitsevaan rekrytointitoimistoon.
http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/02/nwovalehteluja-kyberstalkkerin-domain.html
Se käy ilmi suoraan tästä linkistä: http://www.iptrackeronline.com/index.php?ip_address=199.34.228.59
http://yle.fi/uutiset/suomi_vastaa_informaatiosotaan__kouluttaa_sata_virkamiesta_tunnistustoimiin/8385264
Suomen valtionjohto ilmoitti viime vuoden lopulla kouluttavansa 100 verkkotrollia käymään informaatiosotaa suomalaisia vastaan. Joten voisiko tämä olla sattuma, että tätä blogia vastaan hyökkäävän sivuston domainin IP-osoite linkittyy USA:n armeijan, San Fransiscossa sijatsevaan rekrytointitoimistoon.
En usko, sillä Suomen valtiohallintoa on koko ajan johdettu USA:n hallinnon puolelta ja jos Pentagon myöntää vähänkään Suomen hallinnon käymään informaatiosotaan, että en yhtään ihmettelisi jos nyt domain palvelut tulisi Suomeen USA:n armeijan tarjoamana etuna.
Näin ollen tuo http://www.nwovalehteluja.com kybertrollaaja onkin paljastunut Suomen armeijalle työskenteleväksi infosota trolliksi.
Nato-trollit jäivät kiinni ja jäljet johtaa USA:ha
3
146
Vastaukset
- SanonVaan
Eikä ole järkeä antaa Yhdysvaltain lentokoneiden tulla harjoittelemaan Itä-Suomeen ja jenkkiläisten maavoimien harjoitella talvisodankäyntiä Kainussa.
Mitä helkkaria nuo kenraalit ja poliittiset nato-haukat on oikein suomalaisille tekemässä? Ajavat meitä eturintamaan? Ei ainakaan turvallisuutta varjelemassa... Turkkikin on nato-maa - tuli vaan mieleen.- arigap
Ei!
TV uutisissa juuri kerrottiin näistä Usa:n harjotuksista Suomessa.
Suomen valtionjohto sai kylmät veet niskaansa kansalaisilta näistä harjoituksista.
Entisten puolustusministeri Haklundin, ja Ministeri Kataisen olisi pitäny informoia Suomea tästä vuonna 2013 kun tästä sovittiin Usa:n kanssa näistä harjoituksista.
- cosmosiwa
Nato trollien nimet ja osoitteet julki, niin karman laki hoitaa niille helvetillisen tulevaisuuden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757