Tai jos...??

Musta tuntuu että se maanjäristys on ollu joku isoo sukellusvne ja sitten on räjähtänyt joku ydinpommi sieltä veneestä. Ja kaikki isot valtiot on salannu sen että ei tulisi ydinsotaa.. Voipi ola mahdollista?
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No ei taitais yhden sukellusveneen kaikkien 10 ohjuksen/120 ydinkärjen yhtäaikainen räjähdys saada tuota aikaan. Oli nääs jossain ihan suomenkielisellä sivulla geologista tietoa, että mannerlaatat oli sihen malliin riehaantuneet, että yhdinräjäytyksiä pitäisi olla tuhansia saman aikaan saamiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jOjU kirjoitti:

Musta tuntuu että se maanjäristys on ollu joku isoo sukellusvne ja sitten on räjähtänyt joku ydinpommi sieltä veneestä. Ja kaikki isot valtiot on salannu sen että ei tulisi ydinsotaa.. Voipi ola mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu