No mitästä mieltä olette tästä

Kysyvä

ihmiskunnan tuhoksi ja tuomioksi puolesta maailman / ihmiskunnan päin helvet tiä menosta, viemisestä ja vetämisestä. jossa kaikessa "piru" vie, johtaa ja hallitseen ja ns. epäoikeuden mukaisesti elävät ja toimivat domokratia ihmiset vain vikisee / valittaa.

Mitään siitä kaikille hyväksi vaihtoehto mahdollisuudesta välittämättä. Sitä pahaksi ja / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodiksi ym. vitsauksiksi, SYYSTÄ (kaikki vääryy ja pahuus) seuraamuksia tuottavaa historiaansa sukupolvista toisiin toistaen!!

Ja vielä monet uskovat olevansa jopa järkeviä. ns. "viisasti eläviä ja toimivia". Vaikka kaikki aivan selkeästi osoittaa / todistaa aivan muuta.

Herätykseksi TOTUUTTA. vähäinen, Ei näin em. tyhmästi elävä, vaan sen kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Laillisesti / kaikille Luvallisen Oikeuden mukaisesti toimivan, turvallisen ja turvatun, kaikin puolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavan ja takaavan, vaihtoehdon rakentamien puolesta, puhuva ja toimiva.

Mikä se ketäkin estää lähemästä tälle kaikessa täydellisyys (kaiken Oikean ja hyväksi olevan täyttymyksen päämäärä, Jumalan siunauksen ja varjeluksen sisältävälle Oikein elämisen ja toimimisen / vaikuttamisen tielle.

Johon kuitenkin on KAIKKI mahdllisuudet, on valmiit opit ja ohjeet kaikkien luettavissa ja tutkittavissa, sekä täytäntöön laitettavissa / toteutettavissa. Löytyy siitä UUDEN liiton / testamentin, kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvien ja mukaisten, kaikkia kohtaan Laillisen, kaikille Luvallisen Oikeuden mukaisten opetusten ja ohjeiden lähdekirjasta.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        134
        3060
      2. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        7
        1630
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        222
        1354
      4. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1191
      5. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1171
      6. 37
        1041
      7. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        1022
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        133
        987
      9. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        954
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        36
        897
      Aihe