No mitästä mieltä olette tästä

Kysyvä

ihmiskunnan tuhoksi ja tuomioksi puolesta maailman / ihmiskunnan päin helvet tiä menosta, viemisestä ja vetämisestä. jossa kaikessa "piru" vie, johtaa ja hallitseen ja ns. epäoikeuden mukaisesti elävät ja toimivat domokratia ihmiset vain vikisee / valittaa.

Mitään siitä kaikille hyväksi vaihtoehto mahdollisuudesta välittämättä. Sitä pahaksi ja / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodiksi ym. vitsauksiksi, SYYSTÄ (kaikki vääryy ja pahuus) seuraamuksia tuottavaa historiaansa sukupolvista toisiin toistaen!!

Ja vielä monet uskovat olevansa jopa järkeviä. ns. "viisasti eläviä ja toimivia". Vaikka kaikki aivan selkeästi osoittaa / todistaa aivan muuta.

Herätykseksi TOTUUTTA. vähäinen, Ei näin em. tyhmästi elävä, vaan sen kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Laillisesti / kaikille Luvallisen Oikeuden mukaisesti toimivan, turvallisen ja turvatun, kaikin puolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavan ja takaavan, vaihtoehdon rakentamien puolesta, puhuva ja toimiva.

Mikä se ketäkin estää lähemästä tälle kaikessa täydellisyys (kaiken Oikean ja hyväksi olevan täyttymyksen päämäärä, Jumalan siunauksen ja varjeluksen sisältävälle Oikein elämisen ja toimimisen / vaikuttamisen tielle.

Johon kuitenkin on KAIKKI mahdllisuudet, on valmiit opit ja ohjeet kaikkien luettavissa ja tutkittavissa, sekä täytäntöön laitettavissa / toteutettavissa. Löytyy siitä UUDEN liiton / testamentin, kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvien ja mukaisten, kaikkia kohtaan Laillisen, kaikille Luvallisen Oikeuden mukaisten opetusten ja ohjeiden lähdekirjasta.

0

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Petteri Orpo on satusetä

        Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
        Maailman menoa
        68
        3297
      2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        90
        3076
      3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

        2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
        Maailman menoa
        177
        3025
      4. Minkä ikäinen

        on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
        Ikävä
        137
        2406
      5. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

        Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
        Maailman menoa
        41
        2376
      6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

        Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
        Maailman menoa
        205
        2221
      7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

        Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
        Maailman menoa
        52
        1918
      8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

        Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
        Euroviisut
        37
        1735
      9. Raiskaukset loppumaan?

        Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
        Sinkut
        400
        1690
      10. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

        Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
        Maailman menoa
        5
        1598
      Aihe