Älkää ostako huutonetin trokareilta mitään

ensuosittele

Tilaavat Ebayn kautta tavaraa ja myyvät ylihintaan.

koko paikka on pilattu kusipäiden takia.

7

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tinkpäd

      Etsin Huuto.netistä uutta tehoakkua thinkpadiini.Joku myi akkua hintaan 79,90€ .Kävin tekemässä kaupat ebay:ssa ja sama akku toimituskuluineen 27€.

    • mikääneiolemuuttunut

      Näinhän se bisnes toimii, ostetaan halvalla ja myydään kalliimmalla. Tilanne on ollut aina sama mutta nyt eBayn ja muiden sivustojen myötä "tavis" voi tilata itsekin sieltä valmistusmaasta noita tuotteita. Sinänsä kusipäisyyttä tässä ei siis ole sen enempää mitä ennen internetin yleistymistä.

    • Paska-puhetta

      "mikääneiolemuuttunut"
      Ai ei ole muuttunut, mitä sinä meinaat. Kauppaa on käyty aina, mutta kusipäät myyvät jotain mistä eivät itsekkään tiedä mitä ne ovat, ja mikä on kohtuu hinta.

      Ilmoitukset ovat harhaan johtavia, läpinäkyviä ylistyksiä, paikkaansa pitämättömiä tietoja.

      Ennen ei näin ollut. Jos myyjä sanoi että se on maitoa, se myös oli maitoa, nyt ei varmasti ole, pitää vain taviksen itsensä selvittää mikä pitää paikkanssa mikä.

      Ja sinä sanot että mikään ei ole muuttunut, haista kuule pitkä ...

    • Aarealisti

      Aa-realisointi yritti kusettaa minuakin männä syksynä epäkuntoisella autolla . Auto luvattiin vielä katsastaa ennen myyntiä. Puhelimessa oli kaikki kunnossa ei mitään vikaa, huippuhieno ja soiva peli, kuvatkin oli hyvin fotoshopattuja.
      En kuitenkaan maksanut autoa etukäteen jokapäiväisistä säpo huomautuksista huolimatta.
      Kun sitten lähdin hakemaan sitä autonromua, joka ei lupauksista huolimatta ollut edes läpäissyt katsastusta , totesin että minua on harhaanjohdettu ja kyseessä oli petoksen yritys.
      Kaveri totesi että perästä tulee 300 € peruutusmaksu, joka on ulosottokelpoinen.
      Onneksi otin valokuvan rekisteriottesta josta näkyi katsastuksen hylkäys.
      Niinpä sitten tuli muutaman viikon päästä perintätoimiston ulosottolasku. Selvitettyäni heille tilanteen ja lähetettyäni heille rekisteriotteen kopion, päätös oli että perintätoimi heidän osaltaan loppuu tähän eikä AA-realisointi enää ole heidän asiakas.
      Tämän jälkeen tuli näille huijarifirmoille tyypilliseen tapaan vielä monta uhkaussäpoa että jos en maksa niin oikeudessa tavataan. Eipä ole vielä tullut sitä kutsua raastupaan.
      Mitä opimme tästä , ÄLÄ MAKSA ETUKÄTEEN MITÄÄN MITÄ ET OLE OMIN SILMIN NÄHNYT , SUURIN OSA HUUTONET.COM :n TROKAREISTA ja KAUPUSTELIJOISTA on HUIJAREITA!!!!
      MIKSI HUUTONET EI ANNA OSTAJIEN ARVOSTELLA MYYJÄN LUOTETTAVUUTTA TAI MYYNTITAPAHTUMAA !!!!!!!!!!
      KERÄTÄÄN VAIN TILASTOA ONKO TAVARA MYYTY TAI EI 0-100%, Tällaisella tilastolla voi hyvin pyyhkiä persettä.
      Tulee väkisinkin mieleen että SUURIN HUIJARI NÄISSÄ YMPYRÖISSÄ TAITAAKIN OLLA ITSE HUUTONET.COM!!!!!

      JOS eBAY:ssä TOIMITTAISIIN NÄIN , EI SIELLÄ MYYTÄISI ENÄÄ YHTÄÄN MITÄÄN!!!!!!

    • trokari.on.syöpä

      Ei kai kukaan ole niin saatanan idiootti, että ostaa trokarilta kiinanpaskaa 2-3 kertaiseen hintaan?

      • e-ville-rahastus

      • EipäTartteTilata
        e-ville-rahastus kirjoitti:

        Tuonne on kerätty vertailua mitä sama tavara maksaa ebay:ssä ja ebay trokari e-villen verkkokaupassa:
        http://samahalvemmalla.webnode.com/top250

        Huh huh, jotkut tuotteet jopa 30 kertaa kalliimpia kuin ebayssa. Aika härskiä rahastusta. Kyllä on ville lyönyt krääsälle hintaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      144
      6232
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      193
      3864
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      31
      2741
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      478
      2740
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2365
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      185
      2033
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      134
      1495
    8. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      58
      1314
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      37
      1294
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      89
      1064
    Aihe