Älkää ostako huutonetin trokareilta mitään

ensuosittele

Tilaavat Ebayn kautta tavaraa ja myyvät ylihintaan.

koko paikka on pilattu kusipäiden takia.

7

318

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tinkpäd

      Etsin Huuto.netistä uutta tehoakkua thinkpadiini.Joku myi akkua hintaan 79,90€ .Kävin tekemässä kaupat ebay:ssa ja sama akku toimituskuluineen 27€.

    • mikääneiolemuuttunut

      Näinhän se bisnes toimii, ostetaan halvalla ja myydään kalliimmalla. Tilanne on ollut aina sama mutta nyt eBayn ja muiden sivustojen myötä "tavis" voi tilata itsekin sieltä valmistusmaasta noita tuotteita. Sinänsä kusipäisyyttä tässä ei siis ole sen enempää mitä ennen internetin yleistymistä.

    • Paska-puhetta

      "mikääneiolemuuttunut"
      Ai ei ole muuttunut, mitä sinä meinaat. Kauppaa on käyty aina, mutta kusipäät myyvät jotain mistä eivät itsekkään tiedä mitä ne ovat, ja mikä on kohtuu hinta.

      Ilmoitukset ovat harhaan johtavia, läpinäkyviä ylistyksiä, paikkaansa pitämättömiä tietoja.

      Ennen ei näin ollut. Jos myyjä sanoi että se on maitoa, se myös oli maitoa, nyt ei varmasti ole, pitää vain taviksen itsensä selvittää mikä pitää paikkanssa mikä.

      Ja sinä sanot että mikään ei ole muuttunut, haista kuule pitkä ...

    • Aarealisti

      Aa-realisointi yritti kusettaa minuakin männä syksynä epäkuntoisella autolla . Auto luvattiin vielä katsastaa ennen myyntiä. Puhelimessa oli kaikki kunnossa ei mitään vikaa, huippuhieno ja soiva peli, kuvatkin oli hyvin fotoshopattuja.
      En kuitenkaan maksanut autoa etukäteen jokapäiväisistä säpo huomautuksista huolimatta.
      Kun sitten lähdin hakemaan sitä autonromua, joka ei lupauksista huolimatta ollut edes läpäissyt katsastusta , totesin että minua on harhaanjohdettu ja kyseessä oli petoksen yritys.
      Kaveri totesi että perästä tulee 300 € peruutusmaksu, joka on ulosottokelpoinen.
      Onneksi otin valokuvan rekisteriottesta josta näkyi katsastuksen hylkäys.
      Niinpä sitten tuli muutaman viikon päästä perintätoimiston ulosottolasku. Selvitettyäni heille tilanteen ja lähetettyäni heille rekisteriotteen kopion, päätös oli että perintätoimi heidän osaltaan loppuu tähän eikä AA-realisointi enää ole heidän asiakas.
      Tämän jälkeen tuli näille huijarifirmoille tyypilliseen tapaan vielä monta uhkaussäpoa että jos en maksa niin oikeudessa tavataan. Eipä ole vielä tullut sitä kutsua raastupaan.
      Mitä opimme tästä , ÄLÄ MAKSA ETUKÄTEEN MITÄÄN MITÄ ET OLE OMIN SILMIN NÄHNYT , SUURIN OSA HUUTONET.COM :n TROKAREISTA ja KAUPUSTELIJOISTA on HUIJAREITA!!!!
      MIKSI HUUTONET EI ANNA OSTAJIEN ARVOSTELLA MYYJÄN LUOTETTAVUUTTA TAI MYYNTITAPAHTUMAA !!!!!!!!!!
      KERÄTÄÄN VAIN TILASTOA ONKO TAVARA MYYTY TAI EI 0-100%, Tällaisella tilastolla voi hyvin pyyhkiä persettä.
      Tulee väkisinkin mieleen että SUURIN HUIJARI NÄISSÄ YMPYRÖISSÄ TAITAAKIN OLLA ITSE HUUTONET.COM!!!!!

      JOS eBAY:ssä TOIMITTAISIIN NÄIN , EI SIELLÄ MYYTÄISI ENÄÄ YHTÄÄN MITÄÄN!!!!!!

    • trokari.on.syöpä

      Ei kai kukaan ole niin saatanan idiootti, että ostaa trokarilta kiinanpaskaa 2-3 kertaiseen hintaan?

      • e-ville-rahastus

      • EipäTartteTilata
        e-ville-rahastus kirjoitti:

        Tuonne on kerätty vertailua mitä sama tavara maksaa ebay:ssä ja ebay trokari e-villen verkkokaupassa:
        http://samahalvemmalla.webnode.com/top250

        Huh huh, jotkut tuotteet jopa 30 kertaa kalliimpia kuin ebayssa. Aika härskiä rahastusta. Kyllä on ville lyönyt krääsälle hintaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      356
      1522
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      857
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      478
    8. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      96
      463
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe