KELA on katkeroittanut kymmenien vuosien aikana kymmeniä tuhansia ellei peräti satoja tuhansia suomalaisia, laittomilla ja virheellisillä päätöksillään.
Tälläkin hetkellä valitusjonon käsittelyaika minimissään on vähintään 7 kuukautta ja tuossa ensimmäisessä valitusasteessa valituksen käsittelijät ovat KELA n palkkaamia ja jotka ovat työn vastaanottaessaan vannoneet virkavalan toimia KELAN puolesta ja valittajia vastaan.
KELA on kylvänyt valtaisaa katkeruuden kylvöä tähän maahan, tuhansia ja taas tuhansia rairauslomatodistuksia on hylätty ja tuhansia ja tuhansia eläkehakemuksia on hylätty. Tuhansia ja tuhansia vääriä ja epäoikeudenmukaisia päivärahapäätöksiä on tehty. Kela muuttelee myös maksuosuuksia lääke- ja lääkärinpalkkioiden määräyksistä. Lääkäri ilmoittaa potilaalle, että KELA on nostanut maksuosuuttaan, joten palkkio nousee sen verran - kiitos KELA tästäkin. Asiakas ei saa hyötyä, vaan lääkäri. jne.
Katkeruus synnyttää vihaa ja viha synnyttää väkivaltaa, jopa silmitöntä väkivaltaa,
Hallituksen ja eduskunnan pitäisi puuttua tähän KELAN toimintaan. Eihän oikeutta ole se, että syytetty palkkaa valituksen käsittelijät. Köyhillä ihmisillä ei ole varaa palkata tuomareita ajamaan asiaansa KELAA vastaan oikeudessa, tämän KELA tietää. Oikeudessa KELA aina häviää kaikki jutut, jotka oikeuteen asti menevät, mutta vain varakkailla on varaa haastaa KELA oikeuteen.
Milloin tähän puututaan?
KELA tekee ihmisistä vihaa täynnä olevia
paskaatouhua
2
251
Vastaukset
- kelankatkerat
Totta puhut.
- Anonyymi
Kyllä, olen huomannut itsessäni selviä toistaiseksi vielä lieviä radikalisoitumisen piirteitä, radikalisoitumisella on se piirre että se yleensä voimistuu toisin kuin latistuu.
Katsoin joskus dokumentin nuorena köyhistä joita hallitsi läpeensä korruptoitunut hallitus jossain päin maailmaa ja ainoa mitä ihmiset tekivät niin kävelivät apaattisina kaduilla itkien kurjuuttaan ja itse tein sen päätöksen etä ennemmin vaikka kuolen taistellessa kuin elän loppuelämäni mikki hiirenä, toivottavasti sitä päivää ei tarvitse nähdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006514
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313890törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303305Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471043Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889