Jenkki POMMITTAJIA SUOMEEN.
Oliko ARHI Kutsumassa
Ryssärihla
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ollut. Minä soitin Yhdysvaltoihin ja kysyin ,ehtisittekö kohtsilleen tulla ihan vaikka koko laivue tänne Suomeen lentelemään. Hetken mietittyään he lausuivat.
No mikä ettei .
Pyssyleikit ovat alkaneet kiinnostaa Paavoa kovin sotaiselta alkaa näyttämään ,aikoinaan kun vielä rähinöitti itsnäisyyspäivänä linnanmuurien ulkopuolella sanoin toi mies ei ole rauhaa rakasta tyyppi ja olin jälleen oikessa .
Yliluutnantti Markus Mustajärvi teki eilen eduskuntakyselyn siitä, kuka kutsui amerikkalaiset hävittäjät Suomeen ja miksi asiasta ei kerrottu puolustusvaliokunnalle, missä hän itse istuu Vasemmistoliiton edustajana.
Perussuomalaisten ulkoministeri Soini sanoi, että aloite tuli USA:sta eikä hän osannut sanoa vastaankaan.
Ilmeisesti ulkoministeri Soinille kelpaa seuraavaksi Venäjän ilmavoimat eikä hän osaa sanoa vastaankaan, arveli kansanedustaja Mustajärvi ja painotti Ylelle, että hän palvelee isänmaallista Suomen armeijaa, ei Puna-armeijaa eikä NATO-armeijaa.
Meillä isänmaallisessa edistyksellisessä Vasemmistossa halveksitaan nykyisen oikeistohallituksen NATO-intoilijoita ja Putinin veljespuolueita, jotka ovat valmiita myymään Suomen koska tahansa eniten tarjoavalle. Lue lisää em. aiheesta:
http://www.vasemmisto.fi/kansanedustajat/markusmustajarvi
Eikös koneet ollut ilmassa edellisen ja sitä edellisen hallituksen aikana, onkohan noi Mustajärven kaulusnapit joltain kirpputorilta senverran typerä oli toi puhe .Ja kuka noista hallituspuolueista on toi natokiimailia ei ainakaan Perusuomalaiset ,Vasemmistolle ei ole käynyt mikään puolustus, kuin puhutaan viholiselle kauniisti se on sitä diplomatiaa se riittää ,ei tänne ole kukaan hyökkäämässä ,jos vähän muistellaan aikoja taaksepäin . Aivan samaa sanottiin ennen talvisotaa ei tänne ole kukaan hyökkäämässä kun haluttiin lisätä puolustustusmäärärahoja no ryssä tuli rajantakaa muistelen kun sodasta palanneet kertoivat kun taivaslla maattiin viimeinen teltta oli lentänyt taivaan tuuliin ,aseita ja ammuksia ei ollut kuin nimeksi,en tätä viitsi enenpää jatkaa . Ja mistä olen erityisen vihainen Vasemmistolle kun nämä rintamalta palannneet hermonsa ,raajansa , yms , sodan loputtua olisi edes yhteiskunta antanut näille tukensa joista monikin vietti rintamalla viitisen vuotta , Vasemmistolaisaate oli voimakas näitä sotaveteraania pilkattiin miksi lähdittte ei sinne olisi pakko kenenkään ollut mennä.