Miksi Ähtäri ei ole listalla?

https://www.kuntalaisaloite.fi/fi/aloitteen-valmistelu

Eikö paikkakunnan, jossa on kuulemma "tekemisen meininkiä", pitäisi ehdottomasti olla tällä listalla?
Pelätäänkö aloitteita, vai mistä on kysymys?
375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei täällä kuule sallita sitä mitä muualla maassa. Sisäpiirissä sovitaan kaikki, haalimme yrittäjiä "kunnostatautuneita" toimijoita ja kepu ohjaa asunnot sekä toimipisteet.
Kokoomus mainostaa "tekemisen meninkiä" torilla ja turuilla. Se on siinä.!!

Äänestä

Aha. No ei sitten Ähtäri enää kiinnosta.

Äänestä

Tietääköhän kukaan kunnassa,että kuntalaisille on tällainenkin palvelu olemassa? Kenelle asiasta voisi laittaa vinkkiä? Onko olemassa joku innokas aloitteiden käsittelijä esim. valtuustossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KuntalaisenÄäni kirjoitti:

https://www.kuntalaisaloite.fi/fi/aloitteen-valmistelu

Eikö paikkakunnan, jossa on kuulemma "tekemisen meininkiä", pitäisi ehdottomasti olla tällä listalla?
Pelätäänkö aloitteita, vai mistä on kysymys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu