Miksi Soini ei enää puhu leipäjonoista?

Ennen vakio-aihe.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päättämässä. kaikki lounaat ilmaisia vaikkei olisi vara syydäkkään omalla palkalla yuohon mahaan. Valtio maksaa ja musta auto kuljettaa.

Äänestä

Soini kuseti köyhiltä äänt. Nyt nauraa röhkii heille ja päästelee konjakkiperuja vasten kasvoja?! Hävytöntä menoa persulassa!

Äänestä

Soini on päässyt jo sellaisten lihapatojen ääreen, että leipä ei tule edes mieleen. Kun on oma autonkuljettaja, voi käydä ostoksilla paikoissa, joissa normaali ihminen ei käy ikinä.

Äänestä
  • Persuilla on nyt kova hätä ja kiire ottaa muutama miljardi lisälainaa, että saadaan Suomeen lisää mamuja. Osaavatko nuo petturipersut edes hävetä? No eipä tietenkään?

    Äänestä

  • SIITTÄ- sana on paljon käytetty . Sipiläkin sanoo SIITTÄ .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jonottaja kirjoitti:

Ennen vakio-aihe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu