Suomen historian suurin Lotto-potti rysähti Tuusulassa pelatulle voittoriville, kuka tuo onnekas voittaja on, siis 14.1 miljoonaa euroa voitteko edes kuvitella miten iso läjä se on kahdenkympin seteleinä?
Kuka voitti 14,1 miljoonaa Lotossa?????
13
146
Vastaukset
- voiMahoton
Olis varmaan viisainta pitää kuponki tyynyn alla jemmassa, ette korppi tuu ja vie. Näkyykös naapurin pihassa limusiinia?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1455351831657.html - roku77
Unohtikohan tuo tuplauksen pois kupongista sillä olisi saanut lisää vanikkarahaa ja särvintä korpun päälle kanssa.
- visaelectronman
on isompia potteja ollu,turha seteleitä miettiä nykyään,visa electroni laulamaan.. joku sulhanen uudeltamaalta,en kerro
- tuusulaeitarvitsevoitt
mahtaa olla ei voittaneilla tuusulalaisilla maanantaina pinna kireällä töissä kun ei osunut kohdalle.
- jokelalalainen
Varma tieto, Viivi Pumpanen on kuulemma voittanut
- Lottoaja
Mäkelän Arskalla kuulemma osu kohilleen
- Minä-1
Minä voitin.
- eikaiVAAN
Jokelan vankilassa istuva PALOITTELUSURMAAJA?
- elinkautiselämä
Kyl se ois nii vääri.
- kaikkitietäväinen
Jokelan vankilasta ne ovat. Avainhenkilöitä.
- rikkaat-vangit
Joo, vankeja ovat voittajat, mukana on murhaajakin porukassa. Mutta kun on oikeuden määräämää korvausvelvollisuutta, ne lähtee heti päältä. Mutta aika paljon jää silti omalle tilille.
- porkuukaa
Jälkikäteen tekaistulle sukulaisporukalle jaettiin rahat,
Eli varmaan asiakirjaväärennös,
vanhus otti porukkaan lapset ja lapsenlapset,
Siksi meni kauan julkistaa kun piti miettiä miten
valtiota pimitetään.
Nyt tarkkaan katsoa mihin kellonaikaan kuponki jätetty
ja mihin aikaan porukkasopimus laadittu.
- Olloshuoleton
Lötöstä ei mene veroa, eikä Suomessa ole enää omaisuusveroakaan, ku Lipposen sen poisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262