Meillä Oligarkkien rahoituksella valittu pressa !

, sen todistaa Maantapa kirja, dokumentteina !

Svinhufvud valittiin valitsia miehiä uhkailemalla ja äänien ostolla, eikä nyt meidän Saulimme tästä paljon jää ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen kansalle ei ole vielä silmät avautuneet, mutta kun huomaavat miten Niinistö upottaa varat aseisiin ja sotaharjoituksiin, tulee herätys.
Putinia ei ainakaan voi syyttää,kuin Libyan pommituksista ?

Äänestä

Minä olin yksi 1 802 328 : sta äänestäjästä, jotka valitsimme v.2012 Sauli Niinistön presidentiksi. Hän sai 62.6% kaikista äänistä.
Olen erittäin tyytyväinen Presidentti Niinistön toimintaan. Hän on nostanut presidentti institution näkyville ja ottanut haltuunsa ulkopolitiikan johtamisen hallituksen ohella.
Tällaista presidenttiä maa nyt tarvitsee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

, sen todistaa Maantapa kirja, dokumentteina !

Svinhufvud valittiin valitsia miehiä uhkailemalla ja äänien ostolla, eikä nyt meidän Saulimme tästä paljon jää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu