EU Toi sekasorron vaikka

Sen piti pitää yllä työtä ja hyvin vointia jota se ei tuo kuin ELIITTI koplalle.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jännästi tähän ELIITTI koplaan [sic.] kuuluu suomalaisistakin 90% luokkaa oleva osuus.

Äänestä

Töitäkö?
Onko joku uskonu, että Eu toisi töitä?

Eu:n tarkotus oli ja on kilpailuttaa työtä!
Kilpailutus tarkottaa myös sitä?
Että niitä työpaikkoja viedään pois paremmin tarjonneelle, ja halvemmalla tekeville..

Onko Suomi onnistunu niissä?

Äänestä
  • http://mattikarvonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/211952-eu-estaa-elvyttamisen

    Mutta meillä on onneksi elvytyksen ja kiristyksen lisäksi vielä se kolmaskin tie: ITSENÄISYYS ja omalla rahapolitiikalla toteutettu devalvaatio. Tuontitarvikkeiden kuluttajahinnat tietty nousisivat markan arvon laskiessa mutta kotimaisten eivät, mikä parantaisi kotimaisten tuotteiden kilpailukykyä. Tilanne paranisi ratkaisevasti verrattuna sisäiseen devalvaatioon, jossa kaikkien tulot laskisivat ja vaikutus koko markkinoihin olisi supistavaa. Jos elvyttävää rahaa liikkeelle askisi oma keskuspankkimme, josta meidän ei tarvitsisi maksaa korkoa, tai pantata isänmaatamme eli kansamme elintilaa ja luonnonvarojamme velkojen ehtoina. Ja tämä elvytys todella auttaisi, kun me suomalaiset itse auttaisimme itsemme takaisin toimivaksi ja taloudellisesti vahvaksi kansallisvaltioksi.

    Äänestä

Täällä riittää näitä Venäjän alamaisiksi haluavia. Mikäs siinä, kuukausipalkka 150 euroa ja elääkkeet about satasen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joutaahajota kirjoitti:

Sen piti pitää yllä työtä ja hyvin vointia jota se ei tuo kuin ELIITTI koplalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu