USA pommitti sairaalaa, false flag

USA pommitti taas sairaalaa ja syyttää siitä mediassa Venäjää.

"A hospital backed by Medecins Sans Frontieres (MSF) in Syrian Idlib province was destroyed in US airstrikes, not by Russian warplanes, Syrian Ambassador to Russia Riyad Haddad told on Monday.

"The Russian Aerospace Forces have nothing to do with this," he said citing intelligence data."

Kaikki jo nykyisin tiedostavat nämä USA:n false flag-operaatiot.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaikki mitä tulee Suomalaisista tiedotusvälineistä on Venäjävastaista.

Äänestä

Joopa joo !
Venäjähn se totuuden kertoikin ?
Eihän Venäjä Syyriassa mitään pommeja pudottele, eihän ?
Kysykää vaikka Syyrian Venäjän lähettiläältä, tai vaikka Tehtaankadun konttorista.
Kas kun ei tietolähteenä käytetä Bäckmannia ?

Äänestä

Entä mitkä tiedotusvälineet ovat vahvistaneet Venäjän syyllisyyden? Hevosmiesten tietotoimistoko?

Äänestä
  • MSF ei ottanut kantaa iskun tekijään.

    Äänestä

Turkki ampui kurdeja sinappikaasu kranaateilla ja syy pantiin nyt isisksen niskoille.

Turkki ampui joskus kauan sitten hermokaasukranuilla myös kurdeja. Silloin syy joukkomurhasta pantiin Saddamin ja Irakin niskoille.

Äänestä

Haista p.... RYSSÄ!

Saatanan lastenmurhaajat!

Pahat tekonne muistetaan, päällenne syljetään ja koko Venäjä kansoineen kirotaan alimpaan helvettiin! Sinne ryssä kuuluu eikä minnekään muualle.

Ryssiä ei voi enää kutsua edes ihmisiksi. Tai siis ei ole voitu kutsua ihmisiksi enää pitkään aikaan - ELUKAT!

Turha selittää enää yhtään mitään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OlePorvari kirjoitti:

USA pommitti taas sairaalaa ja syyttää siitä mediassa Venäjää.

"A hospital backed by Medecins Sans Frontieres (MSF) in Syrian Idlib province was destroyed in US airstrikes, not by Russian warplanes, Syrian Ambassador to Russia Riyad Haddad told on Monday.

"The Russian Aerospace Forces have nothing to do with this," he said citing intelligence data."

Kaikki jo nykyisin tiedostavat nämä USA:n false flag-operaatiot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu