Viro ei vedä turvapaikanhakioita samalla

kuin Suomi ,tännehän on suoranaista tunkua ,kiehtooko ´raha vai mistä on kysymys ?.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kysymys on suomen soskusta,. matut ompelevat housuihinsa jo isompia taskuja, jonne seteleitä mättävät. näyttävät kanttiksille kieltä, kun ohittavat asunto jonoissa yms, eikä leipäjonoissakaan näitä näy. kalliit harrastuksetkin vievät, sen verran aikaa, ettei työt käy mielessä.

Äänestä
  • Voi pitää paikkansa -

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veljeskansa kirjoitti:

kuin Suomi ,tännehän on suoranaista tunkua ,kiehtooko ´raha vai mistä on kysymys ?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu