Luin juuri kuinka Unkarin pääministerin ottaa vastaa oikein itse Putin ja hymyilevätkin kuvassa, sillä ei ole väliä vaikka Unkari onkin Natomaa! Toki Venäjä on pudonut kauppakumppanina sijalta 2 sijalle 13, mutta nyt neuvottelevat jopa ydinvoima- ja kaasuhankinnoista. Mittes meitin Sipilä, ei saa tavata kuin Medvedevin. Miksi me ei oteta mallia Unkarista, miksi pelätään Natoa, ei Venäjä inhoa edes Unkaria!
Putin hyväksyy Unkarin Natomaana!
5
159
Vastaukset
- UnkariEiOle
Maantieteellisesti Venäjän turvallisuusvyöhykkeellä kuten Suomi on.
- Ei_kuulu_Putinille
Tuskin Unkarissa kysytään tai pohditaan hyväksyykö Putin Unkarin natojäsenyyttä tai muitakaan Unkarin tekemiä sopimuksia. Eiväthän ne Putinille kuulu tippaakaan. Unkari oli niin paljon fiksu, että ymmärsi liittyä Natoon ja EU:iin heti, kun se mahdollistui. Voipa verrata Ukrainaan, joka niin ei tehnyt.
Venäjälle olis helpompi jos Suomi Natossa. Tämä siksi, että ei tarvitsisi jahkailla, miten Suomen kanssa toimitaan, jos Natomaan kanssa jossain ongelmia. Venäjän sodassa olisi kaikki silloin vihollisia, nyt Putinia pohdituttaa kuinka Suomen kanssa taisteltaisiin, meillä kun yhteinen ja tosipitkä raja eli Suomi saattaisi ainakin hetkeksi lyödä jossainkohtia kiilan syvälle Venäjällä. Venäjä ei ihan pärjää raketeilla, meillä miehiä 200 000 vaikka yhteen pisteeseen ja USA:lta ilmatukea raketteja.
- ollaanrautakoronalla
Unkasi on moninverroin itsenäisempi Natoon nähden kuin Suomi konsanaan, nykyisten mielistelijöiden toimesta.
Miten meidän tulee toimia,- esitykset tulee Natolta. - voima.on.valuuttaa
Unkarilaiset ei nöyristele sen paremmin Venäjälle kuin pakoloisille. Putin kunnioittaa heitä äijinä toisin kuin suomalaisia mamuttajia jotka vaan kerjäävät hyväksyntää eivätkä uskalla laittaa hanttiin kellekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-368478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1026360Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194508Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain704500- 1584393
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.692954- 1652146
- 652048
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1511952- 481765