Palstalla yksi mielensä pahoittaja nillittää joka päivä kuinka Jassusta kirjoitetaan vain rumasti. No, tässä sitten ketju, missä saa vaan kehua Jassua ja kirjoittaa pelkästään positiivisia asioita sen elämästä, ajatuksista ja tekemisistä.
Löytyykö kirjoittajia?
Löytyykö kirjoittajia?
Vastaukset 23
Vanhimmat
Onnellinen onnellisten puolesta . Hieno pari.
5000 merkkiä ei millään riitä jos aletaan käymään läpi asioita, jotka tekevät jasminista niin ylivertaisen kuin hän on. Hän on aivan satumaisen kaunis. Menestynyt missinä ja mallina, meillä ja maailmalla. Mutta kauneus ei ole kaikki. Moni kakku päältä kaunis, sanotaan. Mutta mitä jos kaunis nainen on kuin karkki myös sisältä? Saadaan Jasmin. Menestynyt poliitikko, laulaja ja blogisti. Mitä hän ei osaisi? Hän menestyy kaikessa minkä aloittaa. Hän on myös taitava kokki joka tarpeen tulleen pyöräyttää pöytään antimet josta kuninkaallisetkin vain uneksivat. Sinä limainen yh-äippä, joka juuri olet kurjoittamassa rumaa kommenttia tänne puklun tahraamalla vanhalla nokiallasi, elätkö unelmaasi? Jasmin nauttii elämästä ja auringosta ihanassa australiassa komean ja rikkaan miehensä kanssa. Ei ole lapsia huutelemassa. Hän elää unelmaansa. Hän niittää työnsä hedelmiä. Mitä sinä teet? Hanki elämä. Tee jotain! Yritä edes. Sinustakin voi tulla vielä joskus jotain. Ehkä älysi ei riitä. Eikä kauneutesi. Mieti sitä ja mene avaamaan uusi bona-purkki haisevalle lapsellesi.
hehheh muuten hyvä kirjoitus paitsi että tänään ei ole APRILLIpäivä.
Jasminin ainoa ongelma on hänen suunnaton kauneutensa. Miehet pörrää ympärillä ja treffikutsuja sanellaan. Herättää ääretöntä kateutta rumilusten keskuudessa. Jasmin on hoikka, suuren luokan kaunotar ja sen on lähiökuppiloiden siiderivalaatkin huomanneet.
Kyllä kyllä. Siiderivalaat tehköön kerrankin jotain hyödyllistä elämässään ja luovuttakoon läskit ruhonsa saippuateollisuudelle.
Kusista paskaa saatana!
Terv.
Hekla
Jasmin elää unelmatalossa unelmamiehen kanssa. Ei ole huutavia räkänokkia joita pitäisi hoitaa, ei ole työtä että pitäisi nousta aikaisin ylös, satoi tai paistoi ja mummokin jätettiin kauaksi Ouluun. Jasmin voi olla aina lomalla ja vaan rentoutua. Kuolkaa kateuteenne, te rumat ja köyhät Siwan kassat!
Voi hemmetti. En osaa kirjoittaa hänen ajatuksistaan, kuten moni muu taitaja.
Ei se mitään, ei woohoon tuulitunnellissa liiku ajatuksenajatusta.
Niistähän aloittaja kehoitti kirjoittamaan. Kyllä siellä liikkuu ajatuksia, kun tämän tästä joku kirjoittaa, että "Jassu varmaan ajattelee" ja sen jälkeen tulee oletus Jassun ajattelusta milloin mistäkin asiasta.
Pitää lukee Jassun blogii että tietää mitä se mistäkin asiasta ajattelee. Se tuo kyllä voimakkaasti ja selvästi ajatuksensa esille, esim. pettureista, pettämisestä, bed room taxista, Lufthansasta, Oulun sairaalan henkilökunnasta yms. mielenkiintoisista asioista.
Ei tarvitsekaan, riittää kun luet mitä hän itse kirjoittaa ajattelevansa. Monessa blogissa kertoo kovasti ajattelevansa asioita. Viimeksi on kovasti ajatellut omaa nykyistä onnellisuuttaan ja sen puutetta edellisessä hyvässä parisuhteessan.
tyhjäähuminaa juuri väitti ettei Jassun päässä liiku ajatuksen ajatusta. Mikähän nyt olisi totta eikä oletusta?
Tää on hei KESKUSTELUA! Yksi sanoo oman kantansa ja toinen taas omansa!
Siellähän blogeissa niitä sen ajatuksia kuitenkin on. Voi olla että humisevat tyhjyyttä.
älä turhaa mieti kun et siihen edes kykene...
Jasmin on niin ihqu! Itsekin aion ruveta matkustelemaan herrasmiesten siivellä ympäri maailmaa. Ei tartte koulutusta eikä työtä, saa vaan lomailla ja rentoutua. 60-luvun jet set -elämä oli varmaan ihanaa. Tahdon samanlaista.
Mun äiti sanoi et sellasille naisille on oma nimitys, joka ei oo kovin kaunis.
Aloittaja ja kaikki muutkin jotka ihailevat sellaista elämää, on päästään sairaita. Totuus taitaa kuitenkin olla se että tällä palstalla on vain yksi jassun perseennuolija.
Niin mäkin. En haluu 30-vuotiaana olla joku asuntovelkainen ja perheellinen luuseri, naimisissa jonkun peruspertin kanssa jossain kämäsessä lähiössä. Haluan olla vapaa ja vaan nauttii elämästä, miehiä voi vaihtaa aina parempaan, ei kannata jäädä roikkuun yhteen ja samaan jos rupee tylsistyttään. Tänne räntäseen Suomeen en ikinä jää.
Haluat siis olla perseellä elävä luuseri, jollaisia 99% ihmisistä halveksii.
Reps, loistava kommentti!
Kyllä se elämä on melko samanlaista joka puolella maapalloa. Isompia tai pienempiä murheita, asuntovelkaa tai huolta muuten asumisista.
Toisen ihmisen elatuksen varaan on turha unelmiansa rakentaa. Siinä käy huonosti, jää luu käteen kun ikää kertyy.