palstalaisten henkilöllisyyden selville? tai et ylläpidossa olisi joku hullu, joka osaa myös hakkeroida?
uskotteko te että joku voisi myös hakkeroida
mä_uskon
24106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
mitä vitun välii
kukaan järkevä ihminen ei minun tietoja havittele ainakaan satuttaakseen, kyllä se on yli nero silloin ja varmasti ystäväni.
Tiettyy, sähköisestä asioinnista jää aina jäljet käytyyn sivustoon vähäniiks kuin sormenjäljet. Yksityisyydensuoja silti rules.
Mä oon se, joka äsken veikkasi sun (?) henkilöllisyyttä ihan asiasisällön ja kirjoitustyylin perusteella. En oo ylläpidossa.
Mutta oon aika varma, että ainakin vielä muutama vuosi sitten siellä oli jotain mätää. Ei muuten olis voinut olla mahdollista se mitä täällä kirjoiteltiin.
ei oo mulle veikattu mitään?
Joillekin kaikki kirjoittajat ovat aina se sama "sinä". He eivät ole ainakaan hakkeroineet mitään :-D
Ok, erehdyin.
Uskon. Mutten välitä. Muista syistä täältä poistumassa.
Emme usko.
Kuka voi muuta uskoakaan. Ei ylläpidon ihmisten taustoja tutkita niin hyvin etteikö mätämunia joukkoon mahtuisi. Tuskin heidän tarkoitusperiään tarkalleen tietää heidät hyväksyneetkään "pomot". Kuka tänne totuuksia kirjoittelee? Lienee monille enemmänkin purkupaikkana kaikenlaisille tunteille, valheillekin.
Ei yksikään tule minua löytämään kun pistän kaikki suojaukset päälle, ja täytyy kyllä sanoa, että nykyisin on aika usein kaikki suojaukset päällä, kun tuota vakoilua vaan lisätään entisestään.
Suojaukset? Sun IP näkyy ylläpidolle. Ja näkyi kai aika monelle muullekin yhteen väliin. Kyyyllä vain täällä oli paljonkin mätää.
Hassu juttu kun minun ip ositteeni on joko kokonaan kadoksisa (tor verkko), tai sitten se siirtyy pitkin maailmaa eikä edes ole minun virallinen ip osoite, vaan vaihtelee sijainnin mukaan. Tämän lisäksi on paljon muutakin juttua käytössä tarvittaessa. Toiset vaan on niin kädettömiä näissäkin asioissa.
Soittakaa Paranoid :)
Werkkorikollisuus kunniaan, har!
Ennemmin salaan verkon, kun suostun vakoiluun. Miksi ihmeessä suostuisin seurantaan ja vakoiluun ylipäätään, eikä minulla ole mitään rikollisia tarkoitusperiä. Yksityisyys on se juttu.
mä oon tavannu kaikenlaisia hulluja,oonki ajatellut jotain tällästa,multa nimimerkit viedään käsistä
vaikkaitekkin oon aika sekasin täytyy myöntää :)
Täh eihän näitä tarttee ees hakkeroida
Maailmassa on hakkeroitu hieman tärkeämpiä saati tulenarempia kohteita kuin joku yhdentekevä trollipalsta. Joten vastaus on kyllä, jos jollakulla on elämä niin vähissä, että luulee sen olevan tästä kiinni.
Jep, ylläpito tietää kaiken. Ei tarvii ees hakkeroida. Ikä, sukupuoli ja kaikkien haaveet ym.
Uskon ja näin on tehtykkin minulle !!! :(
Pelkään että minua aletaan seuraamaan :(
Ei voi olla totta! Ei mitenkään voi!
On tottä kääkäkkkkääää!