A-studiossa tänään 2 persettä vastaan 1 vihree

Miksi paskasakkia on tuplasti?
19106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Molemmatko on eli stubbi ja porpo?

Äänestä
  • Perse-puolueen porukkaa tarkoitin

    Äänestä

  • ymmärrätköd kirjoitti:

    Perse-puolueen porukkaa tarkoitin

    Siis kauniiden ihmisten puhuvien faktavirhepäiden kykypuoluetta?
    City-vihreät ovat muuten myös samaa poppoota ja toimivat ns. apupuolueena, viimeisimpänä esimerkkinä hurjan homon järkkääminen Nyrvistön näennäisvastapeluriksi pressanvaalien toiselle kierrokselle...

    Äänestä

  • ymmärrätköd kirjoitti:

    Perse-puolueen porukkaa tarkoitin

    Eikös sillä stubelollakin ole pärse, vai onko se ihan pärseetön.

    Äänestä

Onko Ville Niinistö yksi Suomen parhaista tietäjistä siinä asiassa, mitä Venäjä haluaa.

Äänestä
  • ei ainakaan mikään rajat kiinni porukka

    Äänestä

  • Ville Niinistö on sellainen kauhea lässyttäjä joka ei juuri mistään mitään tiedä, se on hyvin satunnaista jos tuo sokea kana joskus löytää jyvän. Toinen samanlainen kaheli on carl haglund joka onneksi on siellä oppositiossa minne hän ja puolueensa rkp kuuluukin.

    On tuolla ainakin Arto Luukkainen joka on hyvin perillä venäjän asioista. Hän hallitsee myös venäjänkielen toisinkuin tuo Ville Niinistö joka ei ole perillä mistään. Puolustusministeri Jussi Niinistö myös on asiallisten kommenttien henkilö.

    Äänestä

Havettaa jo etukateen

Äänestä

http://auditoriumkirjat.fi/kirjat/mikko-paunio-vihrea-valhe/

Lääkintöneuvos Mikko Paunion tietokirja ja pamfletti kuvaa aluksi uudeksi uskonnoksi nousseen ympäristöaatteen hämärää aatehistoriallista taustaa. Kirjoittaja osoittaa, että ympäristöliikkeen tärkeimmät profeetat eivät ole ammentaneet maailmankatsomuksensa perusteita tieteestä, vaan esoteerisista, usein teosofisista tai siitä irtaantuneista steinerilaisista eli antroposofisista opeista.

Vihreällä aatteella on myös suora yhteys viime vuosisadan antihumanistisiin ja totalitäärisiin ideologioihin, kansallissosialismiin sekä fasismiin. Myös monilla tämän ajan vihreillä johtohahmoilla, niin Suomessa kuin kansainvälisilläkin areenoilla, on juurensa henkimaailman opeissa.

Mikko Paunio ryhtyy tarkastelee, millaista jälkeä tieteen hylännyt vihreä ympäristöpolitiikka on saanut aikaan eräällä tärkeällä yhdyskuntasuunnittelun ja -politiikan alueella, jätehuollossa. Paunio on seurannut alan kehitystä Suomessa näköalapaikalta sosiaali- ja terveysministeriön hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen osastolta.

Mikko Paunion tarkastelussa Suomen vihreisiin oletuksiin perustuvasta jätepolitiikasta ei jää kiveä kiven päälle. Miljardien panostuksella on hukattu suunnattomasti energiaa ja saatu aikaan törkyä, pahaa hajua sekä terveyshaittoja. Vuoteen 2016 tultaessa, kun EU:n kaatopaikkakielto tulee voimaan, Suomen jätepolitiikka on täydellisessä umpikujassa.

Lukija järkyttyy, kun Mikko Paunio osoittaa, että länsimaisen ympäristöliikkeen vaikutuksesta kehitysyhteistyöhön on omaksuttu sääntö, jonka mukaan Afrikan ja muidenkaan kehitysmaiden väestölle ei kuulu oikeus puhtaaseen pesuveteen. Pesuveden mukana sadoilta miljoonilta ihmisiltä kielletään mahdollisuus hygieeniseen ja terveelliseen ympäristöön. Puhutaan tarkoituksellisesti vain puhtaan juomaveden tarpeesta.

Äänestä
  • Nyt se paskan jauhanta alkoi

    Äänestä

  • Törkeää Yle venäjän vastaista disinformaatio trolli propagandaa.

    Äänestä

  • Munsalan soutajat kokoontuneet uhoamaan airot varulta käsissä ylelle!

    Äänestä

  • Persuilla tapana lietsoa vihaa ja sotaa

    Äänestä

Jussi Niinistö väittää että maataloustraktori ei ole panssarivaunua kummempi kulkuneuvo, joten venäjäkään ei siitä voi hermostua jos jenkit tänne tuo panssareitaan.

Äänestä
  • Mitä vittua ryssille muka kuuluu mitä me omassa maassa teemme ja ketä me tänne vieraaksemme kutsumme?

    Äänestä

  • erwerwerwerw kirjoitti:

    Mitä vittua ryssille muka kuuluu mitä me omassa maassa teemme ja ketä me tänne vieraaksemme kutsumme?

    Ei kuulukaan, mutta jos haluavat vetää siitä herneet nenään, niin .... ei siitä hyvää seuraa.

    Äänestä

Kaksi oikeistolaista hörhöä ja yksi vihreä oikeistohörhö,vakiokokoonpano Ylessä.

Äänestä

Mites ne turvallisesta Ruotsista Suomeen dumpatut 30 000 kehitysmaamuslimi-turvista? Miksei niitä paheksuta, kuten muutamaa sataa Venäjältä tullutta?

Äänestä

Kyllä nuo perasut on sitten naruettavia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskajaskaa kirjoitti:

Miksi paskasakkia on tuplasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu