Euroopan suuri mahdollisuus?

Olisitteko te maahanmuuttovastaiset niin kilttejä, että lukisitte loppuun saakka tämän kirjoituksen ennen kuin tuomitsette?http://pekkalampelto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/210951-pakolaiskriisi-on-euroopan-unionin-suuri-mahdollisuus

Maailma vain ei ole mikään mustavalkoinen, vaan kauniin sateenkaaren värinen, kunhan asian oivaltaa oikein.
42141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Aprillipäivä on myöhemmin.

Äänestä
  • Niinpä..

    Äänestä

Mikä yhteys on isla­milla ja kunniamur­hilla? Keitä ovat apinoiden ja sikojen jälkeläiset? Mitä tarkoittaa abrogaatio ja miksi muslimit vaikenevat siitä län­nen mediassa? Miksi avi­onrikkoja tulee sharia’n mukaan kivittää, eikä kivi­tystä saa korvata hirt­tä­misellä, mes­taamisella tai am­pumisella? Onko muslimilla oikeus elää, jos hän ei ru­koile? Mitä on taqiyya? Miksi verikosto on Allahin mukaan välttämätöntä? Miksi mus­li­mi­­mais­­sa rais­kauk­sen uh­ri saa to­den­nä­köi­sem­min rangaistuksen kuin raiskauksen tekijä? Miksi vuo­sit­tain kym­menet tuhannet kantaväestöön kuu­luvat ruot­­sa­laiset, tanskalaiset ja hol­lan­ti­lai­set jou­­tu­vat pa­ke­­ne­maan koti­seu­duiltaan ja mitä te­ke­mis­tä muslimeilla on asian kanssa? Näihin ja moniin muihin ky­symyksiin löy­dät vas­tauk­sen täs­tä artikkelista.

https://aikapommi.wordpress.com/viestit/islam/

Pommit jo paukkuneet ja kiihtyvällä vaudilla.

Äänestä

Maahanmuutto ja pakolaisuus on lähtötasoisesti eri asioita.

Toisekseen kaikista ei tarvi tykätä yhtään ja siitä ei voi rasistin leimaa antaa, minä en ainakaan tykkää pakolaisista enkä lähellekkään kaikista suomalaisistakaan niin kuin sinusta.

Meillä se menee niin, että kun tupaan astutaan isäntää kunnioitetaan ja isäntä pitää huolen vieraistaan kunnes on aika lähteä, kaikki sen tietää mitä isäntä tai emäntä sanoo, jos tuvassa puuttuu kunnioitus.

Oisko aika soveltaa samaa myös pakolaisiin, jotka ei kunnioita isäntäänsä vieraanvaraisuudestaan?

Oisko isännän aika hoitaa asiat kuntoon, että isännän lähimmät vieraat viihtyisi tuvassa, jotta olisi taas hyvä olla kun nyt ei ole. Pettynyt isäntään.

Mitä meidän isännät ylipäätään tekevät, oletteko hyljänneet meidät?

Äänestä

Mä jo aattelin,että oot tullut järkiis no turha luulo.

Äänestä
Aloittaja

Aikovatko suomalaiset uhrata lapsensa kuten ruotsalaiset?
Posted on 19.2.2016 by Paavo Tajukangas // 4 Comments
Ruotsissa on tullut jo hyvin selväksi, että yhteiskunta ei pysty enää suojelemaan lapsia ja turvaamaan heidän koulunkäyntiään. Lapset ajetaan väkisin tilanteisiin, joissa pojat joutuvat tappelemaan monesti jopa veitsien kanssa ja tyttöjen elämä on jokapäiväistä ahdistelua ja huorittelua. Tilanne on siinä mielessä vielä todella epäreilu tyttöjä kohtaan, että kouluihin laitetaan aikuisia miehiä, jotka valehtelevat olevansa alaikäisiä. TAI koulun tiloissa pidetään kielikursseja aikuisille turvapaikanhakijoille, jotka ahdistelevat samoissa tiloissa oleskelevia pikkutyttöjä.

Kuten Malmön Burlövin Vårbon koulussa.

Tilanne on siis se, että koska turvapaikanhakijoina on pelkästään miehiä, tytöt joutuvat todella epäedulliseen asemaan ollessaan vähemmistönä tilassa, jota yliedustaa aikuiset turvapaikanhakijat. Kaikenlisäksi koulun taholta puolustetaan turvapaikanhakijoita sanomalla mm. että nuoret ovat aina olleet kiinnostuneita toisistaan.

Onko kyse samasta asiasta kun aikuiset monta vuotta vanhemmat miehet tekevät nussimiseleitä, puristelevat takamuksista tyttöjä ja avoimesti kuvaavat heitä kännyköillään?

Suomalaisten vanhempienkin kannattaisi nyt alkaa pohtimaan tosissaan lastensa tulevaisuutta. Jos joku asia tapahtuu Ruotsissa, se sama asia tapahtuu myös Suomessa. Suomeen tulevat turvapaikanhakijat eivät ole yhtään erilaisempia kuin Ruotsiin tulevat ja aikuiset miehet valehtelevat aivan samalla tavalla ikänsä Suomessa kuin Ruotsissakin.

On vaikea käsittää miksi Suomessa tehdään aivan samat virheet kuin Ruotsissa, vaikka naapurimaana nämä virheet voitaisiin havaita aitiopaikalta.

Äänestä

AIVAN SAMAA MIELTÄ ALOITTAJAN KANSSA. EUROOPAN VÄESTÖ IKÄÄNTYY SYNTYVYYS ON ALHAINEN.
TULIJOITA OLISI MILJOONITTAIN NHT EUROOPALLA OLISI TILAISUUS NOSTAA ITSENSÄ AHDINGOSTA.
ILMASTOPAKOLAISIA OLISI VARMAAN TULOSSA JA

AASIASTA LÄHI-IDÄSTÄ JA AFRIKASTA OSIN MUUALTAKIN.

EUROOPPA VOISI JÄRJESTÄÄ TULOKANAVAT EGTEI KENENKÄÄN TARVITSISI HUKKUA.

MM SUOMI JOKA ON HARVAAN ASUTTU JA NÄIVETTYNYT VOISI OTTAA VAIKKA KYMMENIÄ MILJOONIA PAKOLAISIA SAMOIN MUJT POHJOISMAAT.

TALOUS RÄJÄHTÄISI NOUSUUN JA ELÄMÄ KUKOISTAISI!!!

Äänestä
  • Tämäkin määrä putsaa euroopan syömällä ja epäjärjestystä luoden, kun vielä enemmän olisi täysi kaaos olisikin sitten tyhoisa, miten se mukamas olisi rakentavaa.
    Näitten usko tekee heistä kehitysmaalaisen, miksei kotimaataa rakennä mallimaiksi.

    MIKSEIVÄT KOTIMAITAAN LAITA KUNTOONHUIPUIKSI SIELLÄ TYÖTÄ PIISAIS

    Äänestä

  • VOIVOI KUN SIELTÄ LÄHTÖMAISTA LÄHTÖÖ HUVAT RAKENTAJAT KARKUUN EHTIMÄÄN UUSIÄ PILUJA JA VOKKAILEMAAN; SINNE JÄÄP VASARAT JA SAHAT; JUOKSEVAT KUIN HIEROJAT EIOO MITÄÄN MATKAS PASSAJAKAAN OIKEIN HENKESÄ EDESTÄ UUTA SYÖTTÖRUUHTA HAISTELLEN ETSIEN.

    Äänestä

Voi perse näitä keppihevosia.

Äänestä
  • Yksittäistapaus.

    Äänestä

Unohtakaa sodat ja kuninkaat, tämä on ainoa mitä teidän täytyy tietää historiasta.
Te olette kaikki optiomiljonäärejä, joten ei muuta kuin uutta, viriiliä nuorta verta puikkoihin niin kyllä se siitä!
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195003116522/artikkeli/esko valtaoja iski seinalle pysayttavan kuvan unohtakaa muu vain talla on merkitysta .html

Äänestä

Tällä ketjulla ei ole mitään tekemistä Seinäjoen kanssa. Etsikää joku muu palsta postauksillenne. Kiitos.

Äänestä
  • matujahan on seinäjoki täynnä

    Äänestä

  • Suomalaisten vanhempienkin kannattaisi nyt alkaa pohtimaan tosissaan lastensa tulevaisuutta. Jos joku asia tapahtuu Ruotsissa, se sama asia tapahtuu myös Suomessa. Suomeen tulevat turvapaikanhakijat eivät ole yhtään erilaisempia kuin Ruotsiin tulevat ja aikuiset miehet valehtelevat aivan samalla tavalla ikänsä Suomessa kuin Ruotsissakin.

    Lähde: paavotajukangas.com

    http://mvlehti.net/2016/02/19/aikovatko-suomalaiset-uhrata-lapsensa-kuten-ruotsalaiset/

    --------------------

    Tappoihan se taasen ruattis.

    http://mvlehti.net/2016/02/19/turvapaikanhakija-puukotti-naisen-kuoliaaksi-ruotsissa/

    Suvakit yrittään kaikin keinoin hillitä tiedon levitystä.

    Äänestä

  • VOITKO PAINUA VITTUUN, KKIIITOS

    Äänestä

On hyvä että joillain suvakeilla on vielä uskoa asiaan. Ei kannatakaan avata silmiä kun oikea maailma on niin karu.

Pumpulissa on kiva elää.

Äänestä

Taitaa tuo suvakki olla osa Venäjän propagandakoneistoa.

Äänestä

raak raak, ei vittu tollaSTA PASKAA KUKAAN LUE. RAAK RAAK.

Äänestä

Kyllä taas on niin masentavan aivottomia pieruja suollettu, että ei paremmasta väliä.

Koittakaa nyt hyvät ihmiset tajuta, että toisilla on hätä, vaikka ihan jokainen ei olisikaan sotaa paossa vaan etsimässä parempaa työtä, että perhe saisi varat elämiseen.

Meillä on nyt vieraita ja lisääkin tulee, joten ei ole aika haastaa riitaa vaan ottaa järki käteen ja hoitaa homma ihmismäisesti, kuten Husu tässä toivoo.
http://abdirahimhussein.puheenvuoro.uusisuomi.fi/209666-avoin-kirje-juha-sipilalle-ja-alexander-stubbille

Äänestä
  • Mutta kuka kaiken kustantaa?
    Minä en ole antanut kenellekään oikeutta jakaa maksamiani veroja muunmaalaisille elintasosurffareille.
    Rahojen jakaminen on maanpetos, ryöstö suomalaisilta.
    Vain ruoka ja asuinpaikka annettava hätää kärsiville, ei mitään muuta.

    Äänestä

  • Raak raak, ei noita suvakkien aivopieruja jaksaa normi kansalainen lukea! Raak raak natsiii.

    Äänestä

  • Yhteenotto Orimattilassa asukkaiden ja turvapaikanhakijoiden välillä!

    Poliisi arvioi, että paikalliset olisivat jääneet alakynteen, koska turvapaikanhakijat soittivat apuvoimia paikalle ja heitä oli tilanteessa enemmän.

    http://mvlehti.net/2016/02/19/yhteenotto-orimattilassa-asukkaiden-ja-turvapaikanhakijoiden-valilla/

    Rupiaa ruattin malli leviämään tännekin.
    --------
    Myös poliisiylijohtaja Seppo Kolehmainen kommentoi asiaa torstaina MTV:n Huomenta Suomi –ohjelmassa, jossa käsiteltiin Poliisiammattikorkeakoulun tuoretta raporttia.

    – Meillä on viitteitä siitä, että turvapaikanhakijajoukossa on henkilöitä, joilla on sotilas- tai poliisitausta. Tämän taustan omaavien kyky esimerkiksi vastustaa viranomaisia on tietysti tehokkaampi kuin esimerkiksi niin sanotun normaalin tänne tulleen, Kolehmainen kommentoi MTV:lle.

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001121426.html
    ---------
    Suomalaisten vanhempienkin kannattaisi nyt alkaa pohtimaan tosissaan lastensa tulevaisuutta. Jos joku asia tapahtuu Ruotsissa, se sama asia tapahtuu myös Suomessa. Suomeen tulevat turvapaikanhakijat eivät ole yhtään erilaisempia kuin Ruotsiin tulevat ja aikuiset miehet valehtelevat aivan samalla tavalla ikänsä Suomessa kuin Ruotsissakin.

    Lähde: paavotajukangas.com

    http://mvlehti.net/2016/02/19/aikovatko-suomalaiset-uhrata-lapsensa-kuten-ruotsalaiset/
    RAJAT KIINNI JA VÄHÄN ÄKKIÄÄ

    Äänestä

  • kukamaksaa kirjoitti:

    Mutta kuka kaiken kustantaa?
    Minä en ole antanut kenellekään oikeutta jakaa maksamiani veroja muunmaalaisille elintasosurffareille.
    Rahojen jakaminen on maanpetos, ryöstö suomalaisilta.
    Vain ruoka ja asuinpaikka annettava hätää kärsiville, ei mitään muuta.

    Jos olet äänestänyt jotain hallituspuoluetta, niin olet itse syyllinen. Nyt ne alkavat jakaa rahaa niille kotimaajankin. Arvatenkin harkinnanvaraista aika usein? http://yle.fi/uutiset/valtio_maksaa_nyt_turvapaikanhakijoille_jotta_nama_palaisivat_kotiinsa/8216159

    Äänestä

  • kukamaksaa kirjoitti:

    Mutta kuka kaiken kustantaa?
    Minä en ole antanut kenellekään oikeutta jakaa maksamiani veroja muunmaalaisille elintasosurffareille.
    Rahojen jakaminen on maanpetos, ryöstö suomalaisilta.
    Vain ruoka ja asuinpaikka annettava hätää kärsiville, ei mitään muuta.

    Suomen islamisoimisen asianajaja, poliitikko ja rasisti Husu vaatii pakolaiskritiikin lopettamista
    Husu kokee kaiken kantasuomalaisista välittämisen vihamieliseksi ja ohittaa täydellisesti islamisaation ajossaan kantasuomalaisten tarpeet, kärsimykset ja maahanmuuttajien tilastoidun väkivallan. Husun ainoa ratkaisu on - lisää muslimeja Suomeen, kirjoittaa Uberuutiset.
    http://mvlehti.net/2016/02/20/suomen-islamisoimisen-asianajaja-poliitikko-ja-rasisti-husu-vaatii-pakolaiskritiikin-lopettamista/
    -------------
    – Teidän pitää kieltää islam. Islamissa muslimeilla on oikeus tappaa teidät, raiskata, ottaa omaisuutenne, maanne ja rahanne. Kaikki toimenpiteet islamin kieltämiseksi pitää laittaa toimeen ja islamilaista propagandaa levittävä muslimi on tuomittava ainakin murhan, raiskauksen ja varkauden suunnittelusta, sekä rikoksesta ihmisyyttä vastaan. Muuten maailma joutuu katastrofiin kun islamistit saavat lisää valtaa, aivan samoin kuin tapahtui natsien päästyä valtaan.
    http://paavotajukangas.com/2015/04/10/ex-muslimi-islam-pitaa-kieltaa/
    KANATTAKOS NÄITÄ ISLAMISTEJÄ PÄÄSTÄÄ KOTOUTUMAAN SUOMEEMME

    Äänestä

  • kukamaksaa kirjoitti:

    Mutta kuka kaiken kustantaa?
    Minä en ole antanut kenellekään oikeutta jakaa maksamiani veroja muunmaalaisille elintasosurffareille.
    Rahojen jakaminen on maanpetos, ryöstö suomalaisilta.
    Vain ruoka ja asuinpaikka annettava hätää kärsiville, ei mitään muuta.

    sinä tollo typerys maksat11

    kaiva kuvetta apina!!!

    Äänestä

nimsyöttöruuhihakusas
KIRJOITTAJA TAITAA OLLA SE JUOTTOPORSAAN NÄKÖINEN TYYPILLINEN MAALAISTOLLO, JOKA ON SAANUT KAIKEN LAHJAKSI VANHEMMILTAAN!!!!
NARSISTI SADISTINEN POHJALAISLUONNE, TYYPILLISTÄ TÄLLE ITSERIITTOISELLE
RAAMATTUVYÖHYKKEELLE!!!!

Äänestä

NIIN VAIKEAA SE TÄÄLLÄ ONKIN TAJUTA TÄLLÄ NARSISTISELLA RAAMATTUVÖHYKKEELLÄ KAIKKI ON HYVIN KUN EI VAIN ITSE TARVITSE TEHDÄ MITÄÄN. LEHDESSÄ OLI KIRJOITUS TANSKALAISESTA JOKA OLI ENSIN MATKAILLUT AFRIKASSA JA NIGERIASSA ERITYISESTI JA HUOMANNUT SIELLÄ KADULLE HYJÄTTYJÄ LAPSIA IHNA 2,3 VUOTIAITA KUOLEMAAN, ALIRAVITTUJA AVUTTOMIA!!!
HÄN OLI KAUHISTUNUT JA MYYNTY OMAISUUTENSA TANSKASSA JA PERUSTANUT ORPOKODIN NIGERIAAN AUTTAMAAN NÄITÄ PIENIÄ!!!!

VOIKO SUUREMPAA RAKKAUTTA OSOITTAA!!!!!!

Äänestä
  • Onhan jokunen myynyt omaisuutensakkin sentakia, kun odotti mailmanloppua.

    Isämätkin ennen pelkäs mettän loppumista ja akat mailmanloppu, kumpaakaan ei ole vielä tapahtunut.
    Noita satiaisia syntyy niin paljon jottemme me niile mitään mahda.

    Äänestä

nim Siinävähänmietittävää
mitä sinä täällä monistelet valheita mv-lehti ei totuutta kerro!!!

ON VENÄJÄN ASIALLA

ETTÄ ON PÄSSIÄ IDIOOTTEJA

Äänestä

Yksilöinä kansa lukee nuo viestit ja suvakkien raakumiset sikseen heko heko.

Äänestä
  • Niinjoo rupeavat jo mieltään nostamaan kantaväkeä kohtaan, heitin ton kauhavalta.
    ---------
    Miettikääs pojat että mitä siitä seuraa, jos koko vokin väki lähtee näissä aikeissa liikkeelle kättä pidemmän kanssa?

    Mistä saatte monta sataa jätkää kasaan yhtäkkiä, että olisi edes lähelle tasavahva porukka koossa?

    Suomalaisista harva on edes tapellut, saati sitten tappanut, joten joskus voi tulla kusiset paikat.

    http://www.seutuneloset.fi/uutiset/2016/02/18/kahakan-ainekset-turvapaikanhakijoiden-ja-orimattilalaisten-valilla

    Äänestä


  • Pakolaisille varojenkeräyskonsertti oulussa jouduttu perumaan niukan katsojamäärän takia liput 18e, olisi tullut takkiin todiste suvakkipolaation vähyydestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Olisitteko te maahanmuuttovastaiset niin kilttejä, että lukisitte loppuun saakka tämän kirjoituksen ennen kuin tuomitsette?http://pekkalampelto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/210951-pakolaiskriisi-on-euroopan-unionin-suuri-mahdollisuus

Maailma vain ei ole mikään mustavalkoinen, vaan kauniin sateenkaaren värinen, kunhan asian oivaltaa oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu