Jari Tervo on todella tyhmä

http://www.hs.fi/kulttuuri/a1455852774772

Tyhmä on myös HS toimitus, joka julkaisee tuollaisen tyhjäpään juttuja.

Aivan varmasti lapsen lapsemme tulevat kyselemään meiltä: miksi otitte nuo pakoloiset Suomeen ?
1786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ketä kiinnostaa juoppo Tervon jutut?

Äänestä
  • Niinpä, vanhat juopot on horisseet aina.

    Äänestä

Tervo kirjoitti asiallista asiaa. Räyhä rasistit vikisee.

Äänestä

Viisas äijä.

Äänestä
  • Näin on. Tervo tiesi, että jos hän olisi heittänyt koraanin, niin kirjalliset harrastukset olisivat loppuneet lyhyeen.

    Äänestä

Minua hävettää suomalaisten vähäosaisten ja veronmaksajien potkiminen, halveksiminen ja sortamimen.

Äänestä

Miten tuo ukko ei osaa vaihtaa levyä enää ollenkaan? Meneekö kirjat niin hyvin kaupaksi, että myyntilukuja on varaa tiputtaa huomattavasti tuollaisilla sammakoilla mitä päästää suustaan. Jauhaa sitä samaa mantraansa koko ajan.

Kyllä Suomessa on hyväksytty pakolaiset, mutta suvakit itse eivät hyväksy kantasuomalaisia ja kantasuomalaisten kulttuuria ja tapoja. Suvakit yrittävät pakolaisten avulla lisätä jännitteitä ja antaa heille ylimääräisiä etuoikeuksia ja erivapauksia kantasuomalaisiin nähden.

Tänne pitäisi ottaa valikoivasti Suomea arvostavia ja kunnioittavia pakolaisia lisää ja työntää nuo suvakit niihin ongelmamaihin ongelmatapausten kanssa hoitamaan asiat kuntoon.

Alan olla todella kyrpiintynyt noihin idiootteihin.

Äänestä
  • Uutisvuodon "Isänmaanasialta" on vaikea poistua kulisseiden varjoihin jos mielestään on kansalleen pelkkää auringonpaistetta

    Äänestä

homot lentää kohta katoilta vaan eipä lennä tervolla koraani...

Äänestä

Se mies on pyhien kirjojen vihaaja,koska ne kieltää homouden.

Äänestä

Hän ei vihaa koraania, ettäs tiedät.
Hänhän ei tykkää suomalaisista.

Äänestä

Kuka tuon kirjoja enää lukee, buhahahahahha

Äänestä

Vieläkö se hapanta maitoa täynnä oleva kortsu, jolle on maalattu juopon naama, elää? Eikös sen pitänyt kuolla jo viime vuonna vai mitä ne lehdet kirjotteli?

Äänestä

On se pelkuri, ei uskalla heittää koraania. Tietää että suvaitsemattomat elukat julistaa fatwan jos koraaniin kajoaa, kristityt sen sijaan kyllä suvaitsevat tällaisen vanhan juopon metkuja joten pelkuri uskaltaa vähän kritisoida ja loukata. Vellihousu mikä vellihousu

Äänestä

Aina kun tähän harmikseen törmää julkisuudessa niin aiheena on muodossa tai toisessa "Suomi on ihan tyhmä maa ja suomalaiset on ihan tyhmiä juntteja".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eimuslimeja kirjoitti:

http://www.hs.fi/kulttuuri/a1455852774772

Tyhmä on myös HS toimitus, joka julkaisee tuollaisen tyhjäpään juttuja.

Aivan varmasti lapsen lapsemme tulevat kyselemään meiltä: miksi otitte nuo pakoloiset Suomeen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu