Matu-partaveijarit istutetaan koulunpenkille sivistystä,lukemista ja laskemista oppimaan lastemme joukkoon.
Matujen yläikäraja on 25v peruskoulun penkille istuttamiseen! Että silleen!
En halua, että lapsenlapseni joutuu istumaan partaisen matupaskan vieressä.
Matujen yläikäraja on 25v peruskoulun penkille istuttamiseen! Että silleen!
En halua, että lapsenlapseni joutuu istumaan partaisen matupaskan vieressä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tällä tavalla matuYle kertoi, joten varmasti totta!!!
"Muhamed kamelintaluttaja, ikä 25 vuotta opettelee kirjaimia esikoulussa Siirin, ikä 6 vuotta, opastamana. Tavoitteena Muhamedilla on lentäjän tai lääkärin ura Suomessa."
Tämänkaltaisia tarinoita saamme sitten jatkossa lukea naisten lehdistä. Jumakaude, koulut säästävät jatkuvasti perusasioistakin ja nyt ruvetaan luokkiin tuppaamaan karvakullimiehiä pikkulasten sekaan opettelemaan peruskoulun asioita! Siinäpä Pisa-tulokset kusee ja muuttuu Pissa-tuloksiksi!
Hyvät tavoitteet tällä kuvitteellisella kamelintaluttajalla. Kannustan kaikkia kouluttautumaan mahdollisimman pitkälle! Kannattaa muuten panostaa lukiossa pitkään matematiikkaan mikäli ei ole tavoittelemassa kokoomuslaiseksi valtiovarainministeriksi tai pääministeriksi. Silloin pärjäätte hyvin ilman laskutaitoa,
Kyllä me suomalaiset ollaan ihan pihalla. Hävettää sanoa että olen suomesta, sen verran suurta tuo myötähäpeä on. Kun se "rikastus" sitten taas tapahtuu niin ymmärtäjiä löytyy, näinhän se aina.
Raiskaukset saapuu kouluihin.
Peruskoulun läpäisy kestää kyllä matuilla sen verran kauan, että eläkkeelle pääsee heti, kun koulu loppuu! Ei siinä enää ehdi lentäjäksi tai lääkäriksi opiskella!
Mutta yritetään ymmärtää, matuillakin on unelma, hienosta ammatista ilmaisen täysihoidon lisäksi!
Kyllä unelmia pitää olla. Lentäjän koulutus maksaa sellaiset 100 000e. En tiedä onko siihen mahdollista saada tukea sosiaalitoimesta. Kannattaa kysyä sieltä sikäli mikäli ammatti kiinnostaa.
Kyllä sen verran löytyy aina, jos väri on oikea.
Luulen ettei avustukselle ei löydy laillista estettä. Jos et saa lainaa kouluun pankista, koska olet paperittomana maahan saapunut, niin kai se yhteiskunta on velvollinen koulun sinulle maksamaan. Kysy apua lakimieheltäsi, jos kohdallesi sattuu hankala miesvirkailija. Onnea tuleviin opintoihin. Lentäjän uniformu tekee muuten vaikutuksen naisiin ;)
On siinä järkeä istuttaa täysi-ikäiset joiden taustoista ei ole mitään tietoa lasten sekaan ! Tietysti järkevän matun seurassa koulukiusaaminen vähenisi mutta kun sitä ei koskaan tiedä millainen vaikutus radikaalimuslimilla on lapsiin.
Taitaa jo niitä kuntia kaduttaa, jotka suuressa suvaitsevaisuudessaan tilasivat kuntiin suuren määrän kotoutuvia, uskoivat raukat, kun kerrottiin , että sillä tienataan. Koulujen ylläpito ja maahanmuuttajien erityishuomion tarve ei ole kunnille todellakaan mitään halpaa lystiä.
Ei pitäisi hetkeäkään uskoa, mitä Sipilän hallitus valehtelee,
kuka suostuu opettamaan noita palkkasotureita?
No, tienataanko me nyt tällä sitten?
Ja jos tienataan niin kuinka paljon?
Pieni klikki tienaa satumaisen hyvin hopearahoja. Hekin toki menettävät paljon kun yhteiskuntarauha ohenee alati myös heidän ympärillään.
Siis mitä vittua täällä piipitetään? Niitä mihinkään kouluihin pidä ohjata,pois Suomesta. Ei voi olla muuta tavoitetta kuin ulos Suomesta. Missä matu,siellä ongelma. Eihän ongelmien kanssa kannata opetella elämään vaan päästä eroon. Miten näin yksinkertainen asia on vaikea sisäistää... Voi vittu,kouluun...herätys!
Eikös net ollutkaan raketti- , ydinvoimainsinöörejä ja sisätautikirurgeja,... ai niin
.. olihan se yksi sydänkirurgi, josta valta- eli PALTURImedia lauloi kuorossa HOOSIANNAA ;-),
.."sydänkirurgiksi" itse itsensä nimennyt potentiaalinen mehmetti-kurkunkatkoja oli etsinyt Euroopasta 6 vuotta ASYYLIÄ, ja oli nyt lentämässä Suomesta ulos (jos joku viitsii ja näkee aiheelliseksi, googlamalla löyTyy valta- eli SONTALUUKKUmediasta ja mv-lehdetä omalla haulla).
Kyllähän se niin on, että jos kuuden ASYYLIN-hakuvuoden jälkeen ottaa sydänkirurgin veitsen käteen, minä EN siihen leikkuupöytään menisi KUUNA PÄIVÄNÄ , menkööt suvaitsevaiston edustajat, kun ovat tänne matut tilanneetkin ja mehmettiliäinehän oli tarjonnut itseään vapaaehtoiseksi Turun sairaalan sydänleikkaus-osastolle. :-)
Demokratiassa enemmistö päättää. Vain joka 1500. ihminen on suomalainen ja unionissa suomalaisia on vain yksi sadasta.
Kuka lapsia passaa jos nämä samassa luokassa istuvat kuinka vanhemmat uskaltaa lapset näissä kouluissa antaa olla???
Matuloiset antavat luonnossa lisääntymisopetusta peruskoululaisillemme.
Meille kerrottiin totuutena näiden paskaloisten olevan kkorkeastikoulutettua sivistyneistöä kuten koneinsinöörejä,sydänkirurgeja, taksisuhareita ja vaikka mitä.Mitä nyt sotilaista ja poliiseista, raiskaustaustoistaan ja pään nirhaamisista irti ne taidot vaan opettavat anatomiaa!