Lyly tuleva suurliitto ei saa tukea puolueita

Lylyn mukaan tulevan suurliiton säännöissä kielletään puolueiden tukemisen, Jos näin käy niin mitä sanoo SDP? Puoluetta uhkaa jättitukien menetys. Varmasti sääntöjä yritetään kiertää niin epärehellistä porukkaa demareissa on. Esim. Antti Rinteen lukuisat petokset.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ammattiliitothan voivat tukea puolueita edelleen, vaikka kattojärjestö ei tukisikaan.

Äänestä
  • Varmasi samanlaista ohi tilinpidon SDP:lle menevää tukea jatketaan, mutta kattojärjestön säänöt koskevat kaikkia jäsenliittoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suo8mlaineN kirjoitti:

Lylyn mukaan tulevan suurliiton säännöissä kielletään puolueiden tukemisen, Jos näin käy niin mitä sanoo SDP? Puoluetta uhkaa jättitukien menetys. Varmasti sääntöjä yritetään kiertää niin epärehellistä porukkaa demareissa on. Esim. Antti Rinteen lukuisat petokset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu