Oho, jotain sentään uskaltavat:
http://www.hs.fi/kotimaa/a1455942677193
Voi voi, mitä meistä impivaaralaisista nyt ajatellaan maailmalla, nyyh.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1455942677193
Voi voi, mitä meistä impivaaralaisista nyt ajatellaan maailmalla, nyyh.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Lue nyt pölvästi kunnolla se uutinen. http://m.iltalehti.fi/uutiset/2016022121153226_uu.shtml
Jos tämä on leikkaus, niin sehän tarkoittaa vain sitä, että ihmisoikeudet kantaväestön osalta ovat retuperällä. Koska kantaväestö valittaa kohtelustaan amnestylle tai ihmisoikeusvaliokunnalle?
No hyvä, että tulee noita ehtoja rahan saamiselle ja sen pienentämiselle 40 %, jos ei osallistu kotoutukseen. Vielä pitäisi ottaa yhdeksi ehdoksi rikosten tekeminen ja niiden seuraukset pakolaisten karkoituksineen Suomesta. Että silleen.
1. Ei näille pako-loisille tule jakaa suomalaisten rahoja käteisenä yhtään. Ei yhtään käteistä!!!
2.Turvallisesta maasta tulijat on käännytettävä rajalta heti !!!
Tottakai ne tiukennukset on tehtävä yhtälailla kaikille. Samasta potista ne tuet loppupeleissä jaetaan. Ei sitä lainaa voida määrättömästi ottaa lisää.
Eiköhän vihervasemmisto torppaa tuonkin vaatimuksen. Tai mikä ihmeen kotoutustoimenpide se on, että tulkin kanssa käy ilmoittautumassa työvoimatoimistoon, ei paljon kyllä vaadita.
No kuka voi asua yksin missään Suomessa tuolla 448,50 € /kk ? Paljonko ne saavat asumistukea tuon rahan päälle ? Nyt ei ole taas kerrottu kaikea asiasta meille .
Että silleen.
Kaikille omakotitalo. Eikös se ole jo luvattukin?
Toimeentulotuen perusosa on 485,50 €/kk yksin asuvalla. Tilillä saa olla korkeintaan 150 € täysimääräisen perusosan saamiseksi.
Osa perusosasta menee kantasuomalaisellakin helposti asumiskuluihin. Asunnon on täytettävä tietyt normit, vesi ja sähkö eivät saa maksaa liikaa jne.
Itse aiassa turvapaikanhakijaperheelle voisi hyvinkin rakennuttaa uuden omakotitalon pienelle paikkakunnalle. Pahimmillaan kun yhden hengen kustannukset vastaanottokeskuksessa maksavat 160000 euroa vuodessa. Kuuden hengen perheelle omakotitalon rakennuttamienn maksaisi itsensä takaisin jopa kahdessa kuukaudessa. Varsin kannatettava idea.
Ilmaiset läjä savea mainitsemillesi matuperheille. Rakentakoot ihan itse savimajansa taatusti tehneet sellaisia ennenkin ennen tänne Matulandiaan ja hyysäyksen kultmaahan saapumistaan.
Siitä se kotoutuminen lähtee tai paluu juurilleen kotimaahansa (paras vaihtoehto kaikista).
Suomessa talolle vaaditaan rakennuslupa. Rakennusluvan edellytykset mm. energiamääräyksille on tiukat. Määräykset perustuvat EU:n direktiiviin rakennuksien energiatehokkuudesta.
Ydinsana tässäkin on "haluaa".
Tässä maahantunkeutujaasiaasa pelkkä halu ei ole viellä yhtään mitään, sen ovat tässä ajan saatossa Orpo-Urpon kauniiden ihmisten kykypuolueen puhuvan pään lässytyksistäkin jo kaikki hitaammatkin varmaan huomanneet...
VOI SAATANAN SAATANA!!!!!!!!
TÄMÄN SUMMAN LOISPASKAT SAAVAT JATKOSSA KÄTEEN - JA MUUT TUET SITTEN PÄÄLLE.
TÄLLÄINEN TIETO LÄHTEE NYT LEVIÄMÄÄN LOISPASKOJEN KESKUUTEEN...JA NIITÄ LOISPASKOJA SITTEN TULEE ....VOI SAATANAN SAATANA.
LOISPASKAT ULKOLEIREILLE TORNIOON JA RAJA-JOOSEPPIIN JA VAIN VETTÄ JA LEIPÄÄ !!!!!
.........No kuka voi asua yksin missään Suomessa tuolla 448,50 € /kk ? Paljonko ne saavat asumistukea tuon rahan päälle ? Nyt ei ole taas kerrottu kaikea asiasta meille .
Tukia ei kuulu antaa ollenkaan. Rajoittaminen on kusetusta. Tyhmä pummi Afrikasta ei ansaitse mitään.
No miksi Suomalaiset eivät reakoi mitenkään siihen, että Kreikka ja Italia EU maina eivät maksa Eurokaan mitään tukia tai avustuksia noille elintasosurffareille ?
Suomella on oltava ihan samat oikeudet olla maksamatta mitään samanlaisena
EU maana. Että silleen.
Miten Kreikassa ja Italiassa voi tulla toimeen saamatta euroakaan?
No eihän se ole meidän suomalaisten asia miten siellä rahaa jaetaan. Tietääkseni asia ei kuulu mitenkään eu:lle
Paskahallitukselle orjatyövoimaa. Ohittavat näin työlupahakemukset ja oikotietä 9 euroa tienaamaan. Se tämän takana on. Luulevat suomalaisia täysin tolloiksi, että ei mitään tekemistä kutsutaan milloin tukemiseksi, milloin heikennykseksi.
Joku täysidiootti kuitenkin läpyttää vielä käsiään yhteen, kuinka persut ja kokoomus leikkaa karkurien etuja.
Kysymys:
Miksi näille kansakuntaa hajoittamaan tulleille laittomasti maahan työntyneille saatanaa palvoville islamistisille karvaperskultamunamaahantunkeutujille ylipäätänsä pitäisi antaa yhtään mitään?
Pelkkää suvakkien perverssiä sarkasmia ja oman kansan päälle sylkemistä koko maahantunkeuduttamishommansa.
Toisaalta, matutarhausbisneksen pyörittäjien kuristusote kansakunnan päättäjistä lienee suhteellisen vahva ja vakaa, rasismikortin luomisellahan sitä aikoinaan pedattiin...
"rasismikortin luomisellahan sitä aikoinaan pedattiin..."
Ja siksi siintä pitää lähes päivittäin tuuleen huutamalla valtamediaa muistuttaakin:
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/01/Nazima_tyypillinen_afgaani.png
Hehhehhee älkää taas olko narutettavina!
Kaikki tämä vaan suomalaisveronmaksajien tyynnyttämiseksi toistaiseksi, lopullinen päätös mihinkään ei kajota!
Persut valehdelleet vaaleista alkaen, ei mitään luottoa niihin persupelleihin!
Saatana, että menin äänestyskopissa lankaan ja annoin ääneni eräälle persupaskalle!
Mutta oppia ikä kaikki -sanoo wanha kansa.
Maksaako ne verot myös niin kuin suomalainen työtön?
Verot mistä?
Työttömyysturvasta maksetaan verot
Tarkoitin kyllä turvapaikanhakijoita
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/367490-minimi-olisi-291-euroakk-hs-maahantulijoiden-sosiaaliturvaa-saatetaan-rajoittaa
...
SE ON AINA PIENENTYNYT SUOMALAISILLA!!!!
Miksei matujen tarvitse pystyä elämään 291 eurolla kuussa, vaikka suomalaisten pitää?!
Miksi suomalaisia saa viranomaisten taholta syrjiä omassa kotimaassaan?!
Miksi vierasmaalaiset laitetaan parempaan asemaan kuin suomalaiset?
Miksei matuja pakoteta sanktioiden uhalla pakkoORJAtöihin?
Voidaan myös kysyä miksi ahvenanmaalainen on vapautettu asepalveluksesta. Jos sota syttyisi, on velvollisuutesi(jos olet reserviläinen) puolustaa myös heitä. Samahan tietenkin koskee näitä maahanmuuttajia. Tarvittaessa sinut voidaan määrätä uhraamaan henkesi turvapaikanhakijan suojaamiseksi.
> Tarvittaessa sinut voidaan määrätä uhraamaan henkesi turvapaikanhakijan suojaamiseksi. <
No just siks moni sanoo ettei todellakaan ole puolustamassa Suomea, koska ei halua uhrata henkeään, suvakkien, matujen, homojen ym. takia?
- Jos tilanne kiristyy, yhteiskunnallinen viestintä kertoo kaikille, milloin ei ole mahdollista liikkua vapaasti. Meidän tehtävämme on tarvittaessa tavoittaa reserviläiset palvelukseen. Nykyaikana löytyy keinoja siihen, millä henkilö voidaan tavoittaa.
– Ja jos se ei auta, niin tavoittelua jatketaan viranomaiskeinoin ja pyritään saamaan isänmaan palvelukseen.
– Kyllä ihmiset kiinni saadaan, viesti välitettyä heille ja saattamaan viranomaisyhteistyöllä kotimaahan tarvittaessa vasten tahtoaan.
Puolustusvoimat
Tässä kaikkiin kysymyksiin vastaus että miksi!!!!!
http://www.zetatalk.com/info/tinfo05j.htm
http://www.zetatalk.com/poleshft/p10.htm
Älkää ihmetelkö vaan ottakaa selvää..
Hyvää matkaa ja nähdään "maalissa"!
Pakkohan hallituksen on rajoittaa jostakin pitää rahat löytää -omilta on jo leikattu luuhun asti joten tämä on ainua keino vaikka se varmaan on vaikeaa mamurakastavalle hallitukselle.
Hallitus haluaa rajoittaa oleskeluluvan saaneiden sosiaaliturvaa.
Sosiaali- ja terveysministeriössä on valmisteilla esitys, jonka mukaan oleskeluluvan saaneet irrotettaisiin asumisperusteisesta sosiaaliturvasta.
Se korvattaisiin kotouttamisrahalla.
Kotouttamisraha olisi lähtökohtaisesti perustoimeentulotuen suuruinen eli 485,50 euroa kuukaudessa yksin asuvalta.
Summaa voitaisiin kuitenkin alentaa jopa 40 prosenttia, jos maahanmuuttaja ei osallistu kotouttamistoimiin.
Kotouttamisrahan saannin edellytyksenä olisi ilmoittautuminen työvoimaviranomaisille.
Alemman sosiaaliturvan vaatimus oli mukana syksyllä laaditussa hallituksen turvapaikkapoliittisessa toimenpideohjelmassa.
ÖÖÖ Miten toi muka on ALEMPI?!
Sehän ON IHAN SAMA KUN SUOMALAISILLA!
Ei suomalaisetkaan saa sossusta kun vaan 485,50 e/kk ja sitä alennetaan 40% jos kieltätyy mm. sossun PALKATTOMASTA ORJAtyöpalvelusta!
Ainoo syy miks ne tekee ton on että ne suvakit näkee heti ketkä on niitä turvakkeja ja ketkä suomalaisia, jottei niiltä turvakeilta alenneta koskaan, mutta suomalaisilta alennetaan 100% varmasti!
Sossutuki nimittäin siirtyy Kelan päätettäväksi 2017 ja siitä syystä suvakit pelkää ettei matuja enää lellittäisi.
Nyt kun kuntien omat sossut saa päättää, niin matut saa harkinnanvaraista mielin määrin.
Matut jopa panee sossut paksuks ja silti ne saa päättää matun rahamäärästä:
IL: Sosiaalityöntekijä myönsi tukia lapsensa matumiehelle
Eihän missään mainittu että tuki pienenisi suhteessa suomalaiseen tuensaajaan :) Tuki siis pienenisi samoilla edellytyksillä kaikilta, myös kantaväestöltä!
NIIHÄN SE PIENEENEE NYT JO JA ON AINA PIENENTYNYTKIN SUOMALAISILLA!!!!
Oletteko ihan pihalla?!!
"Jo tällä hetkellä kantasuomalaiset nuoret voivat menettää pariksi kuukaudeksi 40 prosenttia toimeentulotuesta, jos he eivät osallistu viranomaisten aktivointitoimiin."
Eikä vain nuoret vaan KAIKKI SUOMALAISET iästä riippumatta!!!
Mitä noi vääristelee ja vähättelee?!
Sitä paitsi sitä paria kuukautta jatketaan LOPUN ELÄMÄÄ kunnes suostuu meneen sossun ORJAtyöpalveluun ILMAN PALKKAA!!!
Pahinta on ettei siitä sossun orjatyöpalvelusta pääse koskaan takas työmarkkinoille vaan sitä pitää jatkaa lopun elämäänsä.
Jos suostuu orjatyöpalveluun, joutuu POIS TYÖMARKKINOILTA. Se olis sama kuin olisi vastentahtoisesti pakkohoidossa mielisairaalassa. Eihän sen jälkeen kukaan enää ota oikeisiin palkkatöihin!
Törkeintä on että vaikka käy ihan normaali töissä (ilman palkkaa tosin) saa vaan sen sossutuen 485,50 e/kk.
Kuka tollasella rahalla pärjää ja pystyy käymään töissä?!
Miksi SUOMALAISIA SAA ORJUUTTAA, mutta matuja ei?!
Ihan vaan taloudellisista syistä on järkevämpää rokottaa enemmän suomalaisilta, koska ainakin vielä tällä hetkellä suomalaisia avuntarvitsijoita on enemmän. Rahastahan tässä on kyse, vai kuinka?
Daily Mail uutisoi, että "Suomi vaatisi työikäisiä turvapaikanhakijoita tekemään palkatonta työtä. Tieto EI pidä paikkaansa."
Ei niin koska VAAN SUOMALAISET työttömät voi joutuu jo jopa 6 kkn työttömyyden jälkeen sossun "kuntouttavaan" pakkoORJAtyöpalveluun PALKATTA.
"Kuntouttava" orjatyöpalvelu EI ole työtä, vaan SOSSUN pakkopalvelua josta EI voi sanktioitta kieltäytyä!
JOS siitä kieltäytyy SUOMALAISELTA alennetaan -40% sossutukee eli pitää pystyä elään 291 eurolla kuussa.
SuomenSuperSuvakki hallitus tietysti pelästy että maailmalla suututaan jos matut laitetaan orjatyöpalveluun kuten suomalaiset?
SIKS matut eriytetään suomalaisten sos.turvasta, jotta edelleenkin suomalaiset voidaan laittaa pakkoORJAtyöpalveluun, mut MATUJA EI?!