http://www.mtv.fi/sport/hiihtolajit/maastohiihto/artikkeli/presidentti-niinisto-salpausselan-kisoista-olennainen-osa-suomalaisuutta/5749510
Niinistö tuossa suoraan, kertoo Olen Nainen ! Mitäpä sitä kieltämään kun hän haluaa olla nainen
Niinistö tuossa suoraan, kertoo Olen Nainen ! Mitäpä sitä kieltämään kun hän haluaa olla nainen
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kukaan ei lähde vapaaehtoisesti Salpausselälle seuraamaan typeriä kisoja.
Ai hyvä että Niinistö on valinnut jo osansa vankilassa haluaa siis olla se ottava eikä antava
Ensimmäisen toisen ja kolmannen kerran sanoi se huutokaupan meklarikin
valtiopetos 1
http://seppohautaaho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/147807-sauli-niinisto-65-v-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta
valtiopetos 2
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=5858122
valtiopetos 3
http://www.finlex.fi/fi/sopimukset/sopsteksti/1948/19480017
"8 artikla
Tämä sopimus on ratifioitava ja pysyy voimassa kymmenen vuotta sen voimaantulopäivästä lukien. Sopimus tulee voimaan ratifioimiskirjain vaihtamisesta, mikä tapahtuu Helsingissä mahdollisimman pian.
Ellei kumpikaan Korkea Sopimuspuoli ole sanonut sopimusta irti vuotta ennen mainitun kymmenvuotiskauden päättymistä, se pysyy voimassa viisivuotiskausittain, kunnes jompikumpi Korkea Sopimuspuoli tekee vuotta ennen kulumassa olevan viisivuotiskauden loppua kirjallisen ilmoituksen aikomuksestaan lopettaa sen voimassaolo.
Tämän vakuudeksi valtuutetut ovat allekirjoittaneet tämän sopimuksen ja varustaneet sen sineteillään.
Tehtiin Moskovan kaupungissa 6 päivänä huhtikuuta 1948 kahtena suomen- ja venäjänkielisenä kappaleena, ja molemmat tekstit ovat yhtä todistusvoimaiset. "
Asiasta toiseen; miksi haloskalla pilkistää katuharja myssyn alta DDD
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/a7/b2/a2/a7b2a23eeb71379aba8c994fc5c7317b.jpg
Herran ilme samassa kuvassa on paljonpuhuva.
Haloskan niskahiukset kasvaneet pitkiksi yhdessä päivässä??
Haloska vetää punaisen horoperuukin kaljunsa peitoksi aina kun lähtee Tallinaan muita lesboja tapaamaan..
http://media-cache-ak0.pinimg.com/1200x/b1/b0/51/b1b051aba51aaaf4c8a985e0fbadf996.jpg