Vasemmistolaisille herkkäpipiäisille .Eikö Anna Kontula ole insestin puolustaja onhan hän julkisesti tuonut tämän esiin ,miksi ihmeessä tämä on näin herkkä asia , että viestit poistetaan .
Sensuuri iski insestikeskustelu oli liikaa
Kauhiastolenhämmästynyt
20129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tämä on Vasemmiston palsta niistä ei saa kirjoittaa mitään negatiivistä muutoin viesti poistetaan.
Insesti ja raiskauspalsta on persujen palsta. Siellä keskustellaan eritteistä ja seksuaali fantasioista.
Siellä esittelee itseään Vasemmiston edustaja tällä viikolla ,on erikoista keskusteltavaa pökäleistä ja pierujutuista enemmin Persujen palstalla antaa VasuriMari mielellänsä hänen mielihimoistaan mikä osa Vasemmistolaisia äänestäjiä mielyttää . Että tervetuloa palstalle Vasemmistolaista aatetta on sivut täynnä .
Tämä oli liikaa siksi viesti poistettiin ,veli nai siskoaan ,sulla on paree kuin äirellä ,niin se iskäkin sanoo .
Soutelin muutama kesä sitten erään sillan alta ,siellä oli rustattu kiva runo ,tää laulu ei koskaan saa sammua ,kun Linströmmin monni paineli ammua ,selkä ja pää oli märkänä kun Monni toimi härkänä . Kyselin isältäni tästä kivasta värssystä,tämä on niitä Vasemmistolaisia jotka mieluusti yhtyvät eläimeen ,kuin miehiin tai naisiin . Kylän kaupan kumisaappaat olivat aina loppu kevään tultua ,kun lampaat pääsivät laitumelle ,vasemmiston nulikat kävivät astumassa lampaita siitä seurasi rettelöitö kylän väen kanssa , pitkävartiset nokialaiset on paras kumisaapas lampaan astumiselle .laitetaan lampaan jalat saappan varsiin ja aletaan lykkiä . Näitä mukavia tarinoita poistellaan ,minulla ainakin ihmetystä riittää ihme että Kalevala on jäänyt sensuroimatta .
Hyvinpä kylänmiehet on sinua astunut ja opettanut.
Sairasta on persujen palstalla. Sitä eritteiden ja perverssioiden määrää. Kai se kertoo ajastamme jotain. Jytky ja sen äänestäneiden ihmisten henkinen tasapaino on aika huonolla tolalla.
Sairasta jos joku puollustaa insestiä ja jos on kansanvalittu vielä sairaanpaa.
Vasemiston äänestäjäkunta haluaa kuten Sorkaliisa Anttila totesi että kohta voi mennä naimisiin sian kanssa , no mikä ettei nykyiset papit vihkivät homotkin ja lespot .Lespö ämmä vihkialttarilla kun pappi toteaa että morsiuspari on alttarilla ,tahdotko ottaa tämän jo kantavan emakon puolisoksesi ,kyllä tahdon .
Tuon aloitteen tekijä on ruotsalainen OIKEISTO-puolue Liberaalit, joka käyttää samaa ruiskukkalogoa kuin Suomessa KOKOOMUS: http://www.crwflags.com/fotw/images/s/se-fp.gif
Lue lisää puolueen taustoista: https://www.liberalerna.se
Persuja kiehtoo perverssiot ja raiskaaminen.
Kiehtoo mitä kiehtoo mutta tasapuolisuuden nimessä kaikken on sanottava se mikä kuuluu ,eikä viestejä poistella antaa nyt sananvapauden kukkia täydellä teholla niin kuin palstalla halutaan ,tai palsta kiinni olen sitä mieltä nämä palstat voidaan sulkea ainakin ´minun puolesta .
Kyllä ne perverssiot kannattaa keskittää persupalstalle, siellä on sen henkistä väkeä.
Kontulalla on isot hinkit.
Piispa Irja Askola(pervolesbo) on kaikkeen valmis, joten siitä vaan ostamaan sialle vihkisormuksia.
Harvinaisen fiksu kristitty on hän..
Sorkkaaseko se laitetataan kun sanotaan tahdon ,kyllä ei tarvitse ihmetellä että Vasemmiston kannatus on on se mitä on ,vaihtakaa normaalit ihmiset puoluetta ,että sian kanssa naimimisiin ,on tää puolue jolle voi nauraa paskasta naurua hheh
Aamulla toi samainen viesti poisteettiin nyt saa olla olla täähän täytyy poistaa heti .
Siirretään suoraan persupalstalle pohdittavaksi...
Kyllä tätä pohtii Kansanedustaja Anna Kontula Turun sanomissa ,on vähän lieventänyt kantaansa insesti tulisi sallia aikuisten kesken ,lapsille tätä ei sallittaisi .