Olen paljon kuullut, että ihmiset tilaa paljon netistä tavaraa. Kokeilin ebay, mutta siellä pitäis luoda paypal tili, enkä jaksaisi luoda sitä. Oon ymmärtäny, et aliexpress ssa on helppoa maksaa, ku vain kortin tiedot riittää. Kertokaa omia kokemuksia tosta alista, jos ootte tilannu! ja laittakaa hyödyllisiä linkkejä siihen liittyen.
Mä esim löysin tämmöisen ryhmän fb:ssä, missä jaetaan "merkki" tuotteita. Pari kivaa laukkua bongasin sieltä :) https://www.facebook.com/brandsfromchina
Jakakaa omia kokemuksia!
Aliexpress tilaaminen
Cassandra999
2
733
Vastaukset
- efrwgt
Aliexpressissä riittää ihan visa electron tilaamiseen ja tavaran myyjä saa maksusi kun kuittaat tilauksen saapuneeksi ja olet siihen tyytyväinen.
- Nipsukkainen123
AliExpressistä tilaaminen on aivan mahtavaa, kaikki on niin halpaa ja omalla kohdalla kaikki sujunut tosi hyvin. Siellä shoppailu on vähän kuin kirppiksellä käyminen. Kun sitä tekee tarpeeksi, oppii bongaa tosi hyviä löytöjä. Täältä löysin aika hyvän arvostelun miten nettikauppa toimii: https://www.credigo.fi/uutisia/2016/aliexpress/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376190- 875480
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514487- 824005
- 543996
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309