Mikään ei näiltä ole turvassa

painukoothelvettiin

Tieto on kopio kaverin julkaisusta :
Minun konnarina työskentelevä kaveri kertoi mulle pari päivää sitten huolestuttavia uutisia. VR:n henkilökunta on havainnut matujen kuvaavan junien rakenteita pääkaupunkiseudulla jo useampaan kertaan. Henkilökunta on asiasta työnantajaansa tiedottanut. Ensin nämä asian huomanneet henkilöt olivat luulleet olevansa vainoharhaisia, mutta sitten kun homma on toistunut useampaan kertaan, hälytyskellot ovat alkaneet soida. Pistää miettimään... milloinkohan jossain junassa posahtaa?

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hangonseudu

      Kerrotko minulle mikä on matu? Kyllä sitä monet harrastaa raiteiden valokuvauksia ja videokuvauksia yms.... Jos posahdusta joku suunnittelisi niin ei siihen tarvitsisi kuvata mitään valokuvia tai videota .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      56
      3746
    2. 46
      3147
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2949
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      40
      2816
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2406
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1911
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1888
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      122
      1757
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1170
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      84
      1162
    Aihe