Tilallamme tehdään kaikkemme karjan hyvinvoinnin eteen. Niitä pyritään käsittelemään mahdollisimman hyvin. Ongelmana on kuitenkin, että loman aikana lomittajat laiminlyövät eläinten puhtaanapidon ja jopa pieksävät lehmiä. Ja siitä on sitten turha valittaa lomatoimintaa, menee kuuroille korville. Arvatkaapas vain kuka on vastuussa jos lomittaja rikkoo eläinsuojelualakia lomituksessa, viljelijä tietenkin.
Lomittajat eivät noudata eläinsuojelua
toivotontapeliä
261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
näissäkin(lomittajissa)voi olla näitä vihernarsistisen ideologian kannattajia seassa ja mikäs sen parempi tilaisuus on ottaa raflaavia kuvia mediallle kun omistaja itse on jossain muualla.
kyllä teurastamoissakin on kulunvalvonta olemassa.
Lomittaja voi olla vihernarsisiti. Mutta täällä p-savossa operoiva sydänvaivojen lomitusyksikkö johtaa varsinaista yrittäjien kidutuslaitosta. Johtavan kirurgin hoidossa kyllä saadaan vauhditettua maatalouden alasajoa.