Varokaa Verkkokauppa.Comia

huijattupuijattu

12

177

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 00-09

      Hakeudu ammattiauttajan pakeille. Linkittämälläsi sivulla ei ole mitään tekemistä Verkkokaupan kanssa. Etkö pelkää, että sinut viedään käräjille ja saat maksettavaksesi laskun aiheettomasta mollaamisesta?

    • Näin_se_on

      Juuri niin. Olen paljon ostanut Verkkokauppa.comista. Kaikki on sujunut mallikkaasti, myös takuuasiat.

      • huijattupuijattu

        Mikä on verkkokauppa.com?


      • lueomat
        huijattupuijattu kirjoitti:

        Mikä on verkkokauppa.com?

        Se mikä otsikossa on mainittu sekä mistä on kirjoitettu.


    • huijattupuijattu

      Ostin myös piimää kaupasta, ja kassa oli hapan. PIimäni pilaantui kun tämän takia.

      • Näin_se_on

        Mikä on Plimäni?


    • kanta-asiakas

      Tähän asti verkkis on ollut hyvä putiikki ja ei ole valittamista löytynyt mutta nyt viime aikoina on ollut sellainen homma että varastossa olevia tuotteita saa odottaa ja odottaa, tilauksessa lukee että odotetaan tuotteita vaikka varastosaldo on hyvä.
      Noutona on ennekin tilaus tullut parissa päivässä mutta nyt jopa viikko on odoteltu, meni siis jälleen tilaus peruutukseen.
      Tämän hidastelun huomasin kun pari kertaa olen kerran aikaisemminkin perunut tilaukseni koska tuotteita ei vaan kuulu, joten jouduinko johonkin B listalle kenties, no katsellaan ja puskaradio soi jos homma on näin.

      • Petkutettu

        Klapikone tarjouksena 99,90. Ilmoitetaan kuitenkin pävittäin useita myyntejä. Kun yrität tilata netistä sanotaan jotta tuote lopussa. Tarjoukset vain jotta sisivat sivukäynteja ja muuta myyntiä.


    • Äläosta

      Joo, älä osta sieltä mitään missä voi tarvita takuukorjauksia tai tuotteen vaihtoa toimivaan. Kyllä hermot menee ennen kuin toimivan tuotteen saat. Sain sentään viimein riideltyä rahani sieltä takaisin kun eivät lupaamassaan ajassa pystyneet toimittamaan toimivaa tuotetta. Ei koskaan enää ostoja sieltä.

    • näinonnäin

      näin on

      • näinseon

        Mikä on näin on?


    • NäinVerkkokauppaToimii

      Itse lopetin ostot verkkokauppa.comista juuri heidän omalaatuisten lainsäädännön tulkintansa vuoksi. Kyse oli tuotteesta, jossa oli rakenteellinen virhe, jolloin tuotteen korvaamisen uuden virheellisen tuotteen sijasta heidän olisi lainsäädännön mukaisesti pitänyt palautta rahat takaisin, mutta he suostuivat antamaan vain lahjakortin verkkokauppa.comiin, joka lahjakortin vanhentumisaika oli lyhyt. Menetin lopulta rahani saamatta mitään vastinetta rahoilleni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6828
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2016
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1088
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe