Asunnottomat jäivät ilman

Asunnottomat jäivät ilman hätämajoitusta Helsingissä. Niin tietysti, mustaturvat kai sitten olivat helsinkiläisiä. Vittu tätä touhua, eikä idioottipäättäjät näe tässä mitään outoa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

älä kiihdy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kfjxjzhxkx kirjoitti:

Asunnottomat jäivät ilman hätämajoitusta Helsingissä. Niin tietysti, mustaturvat kai sitten olivat helsinkiläisiä. Vittu tätä touhua, eikä idioottipäättäjät näe tässä mitään outoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu