Perseet taas asialla !!!
Voisiko Sotahullut ministerit erottaa??
tolkkupuuttuu
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Todellakin, kaksi tavan tasapäätä jotka USA-kiimoissaan tulevat upottamaan Suomen entistä syvemmälle suohon. Puolustusministeri haluaa päästä F-35 ostoksille, seuraava monien kymmenien miljardien rahareikä hankkia kone joka on jo osoittautunut fiaskoksi:
http://jussiniinisto.fi/index.php/2015/03/hornetien-seuraajien-valinta-haamottaa/
Lainaus tuolta:
"Tärkeintä valinnassa on tutkia rauhassa kaikkien tarjolla olevien konetyyppien ominaisuudet ja kuulla asiantuntijoiden mielipiteitä. Väistämättä valintaan liittyy myös polittinen ulottuvuus. Totesin esimerkiksi asiasta eilen artikkelin julkaisseelle Iltalehdelle, että jos nyt valittaisiin jokin muu konetyyppi kuin amerikkalaisvalmisteinen F-35, olisi se poliittinen päätös ja kertoisi, että transatlanttisten suhteiden sijaan tukeudumme vaikkapa Ruotsiin."
Suomettuminen saa ajassamme ihan uuden merkityksen, persuministerit eivät kykene peittelemään todellista henkistä isänmaataan, joka ei ole Suomi. Niljakkaita Washingtonin sylikoiria.
Ottakaahan igorit rauhallisesti, ettei vaan olis internointileiri seuraava osoitteenmuutosilmoitus.
Jep. Juuri tuossa mietin, että pirun huonoon aikaan sattui meille tämä sss-miesten hallitus.
Heti ulos sotahullut kuten ulkoministeri ja pois presidentti. Maailma on sotaisa. Järki-ihmiset ministeriksi ja presidentti, ei puolustusvoimille rahaa yhtään kun jatkuvat suihkukoneet häiritsevät ja pamauttelevat ja siten säikyttelevät ihmisiä ja eläimiä.
Ei näköjään ihmiset viisastu vaikka koulun käyneet luulisi viisastua. kaikki sotakoneet alas ja Heti!