Suomessa päättäjät ja myös tämän saitin äänekkäimmät suorastaan kirkuvat, että pitää tehdä heidän haluamallaan tavalla.
Heillä ei kuitenkaan näytä olevan alkeellisintakaan kykyä analyyttiseen ajatteluun.
Heillä ei kuitenkaan näytä olevan alkeellisintakaan kykyä analyyttiseen ajatteluun.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lionel Messiä on täällä kehuttu kovasti. Se on tapahtunut täysin ilman analyyttistä ymmärtämistä.
Asia politiikan suhteen on täsmälleen sama. On joko hyvä tai paha.
Tietäähän tuon, miksi Messiä kehutaan. Todellisuudessa Lionel Messi on puskista ruikkiva kapi.
Höpötä mitä höpötät. Ei Sinullakaan näytä olevan kykyä analyysiin. Minulla sellainen kyky on jalkapallonkin suhteen.
Messi on pienikokoinen ja sen vuoksi hänen "toimintafrekvenssinsä" on ihan eri luokkaa kuin pääsääntöiseti pitemmillä kanssapelaajilla.
Hän on riittävän nopeaälyinen ymmärtääkseen milloin pitää pelata paremmassa asemassa oleville kanssapelaajille, eräänlaisena target, na.
Jalkapalloa voi hyvällä syyllä verrata myös politiikkaan, jossa jokaisella on optimaalisella tasolla omaan erityisosaamiseen perustuva rooli.
Lionel Messi on nykyaikainen kymppipaikan pelaaja. Kun taas Riquelme oli perinteinen Regista.
Jos otetaan vertailuun tämä Suomen patsas jalkapalloilija, joka kaiken lisäksi vielä vääräsäärinen, kuin lännen ratsastajat.
Hän yksinomaan median ansioilla tehty pyhimys.
Pyhimyskin pitää olla, media tekemä pyhimys, hänen kohdallaan.
Mies ihan keskinkertainen pelimies, Suomenkin mittakaavassa.
Osataan tässä poliitikkoja analyyttisempia olla.
Messi on ihan helvetin hyvä filmaamaan!
Allekirjoitan pääosin käsityksesi Suomen parhaasta mediapalloilijasta. Pelikäsitys oli kai sitten se joka ratkaisi ulkomaille siirtymisen.
Keskimääräistä älykkäämpänä hän kykeni nopeisiin ratkaisuihin hahmottamalla parhaimmissa asemissa olevat kanssapelaajansa molemmista suunnista.
Erikoiset sääret lienevät tässä tapauksessa peräisin puutteellisesta harjoitteluun liittyvästä jalkahuollosta kasvuiässä.