Onko järkee kun kannabista käyttävät nuoret joutuu alvariinsa juokseen kyttiksellä vanhempiensa kanssa?
Sosiaalitoimelle ja yläasteelle on ilmotettu.
Nyt nuoret joutuu kiskoon kukkaa salassa.
Antakaa ny vittu niitten vetää rauhassa.
Sosiaalitoimelle ja yläasteelle on ilmotettu.
Nyt nuoret joutuu kiskoon kukkaa salassa.
Antakaa ny vittu niitten vetää rauhassa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Samaa mieltä.
Samalla tavalla meitä kasariteinejä roudattiin Oma-Tuvalta ja liikuntahallin pippaloista prosessiin muutaman keskaripullon vuoksi. Prosessi tarkoitti putkaa ja sen jälkeen sossun tätien haastatteluja. Ilmoitus opettajille, jotka huomioivat ilmoituksen vain koenumeroissa.
Ja mitä siitä tuli? Kirjoitin ylioppilaaksi, menin yliopistoon, valmistuin, jatko-opiskelin, olen töissä ja pyöritän omaa firmaa siinä sivussa. Naimisissa, pari lasta, mersun maasturi omakotitalon pihassa "vähän paremmalla asuinalueella". Kaunis vaimo, hyvä seksielämä jne. Siis kaikkea sitä mitä yksikään kyttä tai sossun lehmä tulee koskaan saamaan rehellisesti ja/tai laillisesti.
Edelleenkin juon olutta. Tosin en enää keskiolutta vaan ulkomaisia tuontioluita. Niitäkään kytät tai sossun norsut eivät voi tilata palkkansa vuoksi.
Koettakaa kestää nuoret! Kostakaa niille opiskelemalla ja pärjäämällä paremmin.
Voi kuinka ihana uni! Jokainen lukija kuitenkin tietää millainen on todellisuus.
Todennäkösesti kirjottaja on äitensä tykönä asuva juoppoluuseri.
Taisit jäädä eläkkeelle, joten pilvilinnojen rakentamiseen on aikaa.
Tuo seksielämän kuvaus paljasti. Tiedetään, tiedetään.
LäykkälänAolut asuu omistusasunossa ja on tällä hetkellä laskettelemassa Vuokatissa. Perheen lomat olisi antanut periksi lähteä Alpeille, kuten ennenkin, mutta työkiireet...
Kateellisten ja heikko-osaisten ainoa keino elää on meidän parempien dissaaminen:-) Mutta so what, koirat räksyttää ja karavaani kulkee, eikö?
Jos ette saa töitä, älkää hakeko minunkaan palvelukseen.
Ai niin, meillä pelialalla ei kiinnosta huumeseulat, saatte polttaa pilveä kunhan koodaatte ja teette hyvää jälkeä. Teille on aina paikka! Olen aina suosinut oman kylän nörttejä varsinkin grafiikka ja programming -osioihin töihin. Nyt olis 3d-osaajille tilausta!
Ettekö usko! Valehtelenko lisää.
Oivassa joku syytti vanhempia nuorten kukan poltosta.
Kyllä vanhemmilla varmasti on parempaakin tekemistä kuin vahtia lastensa huumeitten käyttöä.
Etenkin taksikuskit ja poliisit epäonnistuvat lasten
kasvatuksessa.
Laitappa esimerkkejä onnistuneista tapauksista niin
minä luettelen nimeltä niiden epäonnistuneiden ison
määrän ja nimet.
Haluatko ihan oikeasti että Hannu alottaa taas susta kunnon kirjoitus rumban?
http://news.bbc.co.uk/2/hi/2163416.stm
IT-ala tekee rahaa, se ei ole luusereiden paikka. Kannabis ei ole huume vaan alkoholiakin vaarattomampi nautintoaine.
Ja kun laitat niitä epäonnistujia tänne, pidä huoli että linkität nimenomaan kannabiksen vuoksi elämässään hävinneitä.
Voi vajakki parkaa uskossaan itseensä.
Mukava katsella tuota köyhien, lahjattomien ja kateellisten kiemurtelua:-) Muuhun eivät pysty kuin räksyttämään täällä. Ikävää, että jotkut tuhlaavat aikansa kateuteen ja negatiivisuuteen, mutta sehän on oma valinta. Suomen koulutusjärjestelmä antaa meille kaikille samat lähtökohdat, mutta jos ei ole geenejä menestymiseen... No, onneksi on suomi24:-))))
Osaako se kirjoittaa?
Piikitin äsken kannabista suoraan suoneen. Ihana fiilis.