Suomeen luodaan kolmas loiseläjien suuri ryhmä, mutta sen julkituominen ei sovi vähä-älyisien suvakkien pirtaan.
Suomessa loisii noin 11 000 romania, 15 000 somalia, ja kymmeniä tuhansia arabeja, joiden määrä vain kasvaa.
Kaikkia heitä yhdistävä tekijä on loiselämä, ja kaikkien töiden välttäminen.
Suomea ajetaan kohti rappiota, elintason laskua ja sosiaalista räjähdystä.
Suomessa loisii noin 11 000 romania, 15 000 somalia, ja kymmeniä tuhansia arabeja, joiden määrä vain kasvaa.
Kaikkia heitä yhdistävä tekijä on loiselämä, ja kaikkien töiden välttäminen.
Suomea ajetaan kohti rappiota, elintason laskua ja sosiaalista räjähdystä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kokoomuksen juoksupoikina Tuomioja ja Rinne ovat projektissa täysillä mukana:
"Maahanmuutto rikastuttaa Suomea. Kolumni Uutispäivä Demarissa 31.5.2010"
http://tuomioja.org/kirjoitukset/2010/05/maahanmuutto-rikastuttaa-suomea-kolumni-uutispaiva-demarissa-31-5-2010/
"Rinne: Suomi tarvitsee maahanmuuttajia"
http://www.ksml.fi/kotimaa/Rinne-Suomi-tarvitsee-maahanmuuttajia/300883
Demarit ovat selkeästi kokoomuksen kätyreitä.
Sen tarkoitus on työttömyyden lisäämisellä lisätä kilpailua suurtyöttömyyden Suomen vähistä työpaikoista, jolloin palkkatasoa voidaan alentaa.
Osuit naulan kantaan...
Jo Lipponen reivasi demarit ikään kuin kokoomuksen sisarpuolueeksi aivan kaikessa alkaen EU-politiikasta
Voisivatko kokoomus ja SDP yhdistyä yhdeksi suureksi puolueeksi johtamaan kurjistuvaa maatamme?
Alkusoittoa ja monikulttuurisuutta saadaan jo nyt runsain mitoin:
"IL: Raiskaustilastot karuja – ulkomaalaistaustaiset yliedustettuina tekijöinä ja uhreina"
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/272679-il-raiskaustilastot-karuja-ulkomaalaistaustaiset-yliedustettuina-tekijoina-ja
"Tutkijat välttelevät – Yle: Ulkomaalaisten tekemistä raiskauksista ei haluta puhua"
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/273987-tutkijat-valttelevat-yle-ulkomaalaisten-tekemista-raiskauksista-ei-haluta-puhua
Suomen ei ole syytä olla huolissaan työvoiman riittävyydestä, pelkkä ajatuskin on typerä. Maa on tehdyt velkaa viimeiset 25 vuotta, eikä velkarahalla maahan muuttoa ole syytä ylläpitää. Tulevaa talouden nousukiitoa saa kyllä odottaa, maassa kun ei ole tapahtunut niitä asioita jotka sitä nousukiitoa luo. Uuden luominen kun on työlästä ja kallista, eikä suomalaisella "bonus pelle" menttaaliteetilla" . Kaikki mulle ja heti, sitä kun ei vaan synny. Suomen kun pitäisi alkaa tekemään työtä nöyrin mielin huomisen eteen ja lopettaa tämä "toivominen","kun suomi nousee" höpinä, ehkä sitten jonakin päivänä maahan muuttajillekin on työtä tai sitten ei.
Ei huolta ! Uuudet elätettävät maksatetaan omilla vähävaraisimmillamme, etteivät joudu miljonääri luopumaan verottomista eduistaan ja bonuksistaan, myös veroparatiiseihin kätketään myös valtionyhtiöiden varoja odottamaan seuraavia valtaa pitäviä Kepulaisia ja Kokoomuslaisia.
Matujen kanssa loisii 100 000 virkaloista, jotka ovat hoitavinaan niiden asioita.