Fakta on se

Jos vähäpoika stubbelo saa huseerata vielä vähän aikaa hallinnossa, niin Suomi on sotatantereena, ja se on valitettavaa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sotku on jo alkanut. Syyllinen on Sauli Niinistö isänmaan petturi ja valtionvihollinen jonka päätavoitteena on jäädä historiaan miehenä joka ajoi Suomen EU-petokseen, sotki välit Venäjän kanssa ja yritti käynnistää III-maailmansodan. Niinistön Niinistön ÄO on tutkittu ja se on pitkälti alla suomalaisen keskiarvon, noin 75. miten kansankielellä noin stubbelo ihminen voi yleensäkään toimia vaadittavassa presidentin virassa. Ja kun tyhmällä alkaa päässäkin vielä viiraamaan niin tupla Uuno on Turha Uunopuro.

Nato/Suomi juna meni ohi jo, mutta Niinistö hekumoi tällä mantralla yrittäen kaupata Suomea pala palalta härnätäkseen Veli Venäläistä. Kauppa ei tosin Salolaiselta perunankuorijalta ole onnistunut, ukko pämähti Pentagonin sulkulistalle, ja on CIA:nki tiedossa harmittomana ja lapsellisena huru-ukkona jonka kanssa ei voi ryhtyä mihinkään realistiseen. Helppona kusetettavana hölmönä jolta täytyy aina pyytää kaksinkertainen hinta.

Äänestä
  • Missäs ne kunnon kommunistit luuraa, eivätkö ehdi pelastamaan Suomea? Onko kommunistin suurin harrastus laskea omia rahojaan ja pelätä, ettei ne kasva tarpeeksi korkoa?
    Kommunistikin on unohtanut omaisuuden jakohaaveet ja keskittyy omiin osakkeisiinsa!

    Äänestä

  • demla-täti kirjoitti:

    Missäs ne kunnon kommunistit luuraa, eivätkö ehdi pelastamaan Suomea? Onko kommunistin suurin harrastus laskea omia rahojaan ja pelätä, ettei ne kasva tarpeeksi korkoa?
    Kommunistikin on unohtanut omaisuuden jakohaaveet ja keskittyy omiin osakkeisiinsa!

    Demla-tädin on syytä vaihtaa kommunistinnahkasta valmistettu hupituti moderminpaan materiaaliin.
    Sekä päivittää tietonsa vastaaamaan tätä päivää.

    Äänestä

  • hupitutivaihtoon kirjoitti:

    Demla-tädin on syytä vaihtaa kommunistinnahkasta valmistettu hupituti moderminpaan materiaaliin.
    Sekä päivittää tietonsa vastaaamaan tätä päivää.

    Arhinmäki hautoo parhaillaan teidän pelastusoperaatiota. Sateenkaarilippu heiluu, kun kädet tutisee votkapullon ympärillä. Ei ongelmia.

    Äänestä

  • elättipelätti kirjoitti:

    Arhinmäki hautoo parhaillaan teidän pelastusoperaatiota. Sateenkaarilippu heiluu, kun kädet tutisee votkapullon ympärillä. Ei ongelmia.

    Arhinmäki lienee elättipelättin palkkaama myyrä vasemmistossa, minulle aivan sama, elättipelätti lienee itse pelastautunut tavallisten kanslaisten selän taa, käyttäen Suomalaisia ihmiskilpenä.

    Äänestä

Stubbi on Suomelle Kataisen lisäksi tuhoisin ministeri ikinä. Toivottavasti tuo aivokäääpiö Usakiimainen sotahullu vaiennetaan nopeasti ja iäksi, ennenkuin sika järjestää tämän maan maailmansodan keskiöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Faktafaktafakta kirjoitti:

Jos vähäpoika stubbelo saa huseerata vielä vähän aikaa hallinnossa, niin Suomi on sotatantereena, ja se on valitettavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu