Näitä esim. koulukeskusteluja seuranneena olen täysin varma, että lähes kaikki kantaaottajat istuvat valtuustossa. Kysyessäni valtuustoossa valituilta n. 10-15 edustajalta, käytkö näillä palstoilla, niin jokainen kieltää koskaan seuraanneensa po palstaa.
Mutta olen täysin varma, että lähes 90% kirjoittajista ON valtuutettuja sekä muutama poliittisesti valitut virkamiehet.
On "liian paljon" sisätietoa, josta tavallinen veronmaksaja ei ole tietoinen
Mutta olen täysin varma, että lähes 90% kirjoittajista ON valtuutettuja sekä muutama poliittisesti valitut virkamiehet.
On "liian paljon" sisätietoa, josta tavallinen veronmaksaja ei ole tietoinen
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juttelevathan he näistä omissa porukoissaan. Jos sille tielle lähtee, että alkaa täällä vääntämään, niin se on loputon suo.
Ei näitä niin kauhean moni lue ja samat naamat aina, eikä mitään eliittiherroja varmaan kukaan?
Olen lähes täysin varma, että kukaan valtuutettu ei ainakaan kirjoita tänne. Eihän siinä olisi mitään järkeä, koska aina tulee paskaa niskaan vaikka mistä ja mitä kirjoittaisit.
Nesteeltä saa kaiken tiedon ja vähä enemmänkin. Senkin kuinka huijaukset juonitaan.
Jokatapauksessa tämä on ainut paikka, jossa Lapuan asioista keskustellaan pimeiden kabinettien ulkopuolella. En usko, etteikö asioidenomaiset ainakin salaa kurkkisi, mitä niistä ollaan mieltä. Pienistä puroita muodostuvat isot joet.
Jaa että suoli24 palstalla keskustelis valtuustoväki. No, tää on mahdollista ainoastaan lapualla. Suomen hölmölä, lapua.
Kuka päättäjä nyt tätä paskaa jaksaisi lukea
Vähän samanlainen kuin sinä.