Jättitätien evoluutio?

Evoluutio ei ole totta, sen todistaa se että Jumala sovinistina loi miehistä isompia. Evoluution mukaanhan on pikemminkin niin että mies "syntyi" tai kehittyi naisesta, siksi on selvää, että naisten kuuluisi myös olla isompia, lihaksikkaampia ja alistaisivat miehiän.
3376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mies ei syntynyt naisesta, vaan apinasta.

Ja toisaalta myös muna oli ennen kanaa.

Äänestä
  • viärin tuas..

    Äänestä

  • reteesti kirjoitti:

    viärin tuas..

    Kyllä muna oli ennen kanaa, mistäs hitosta se kana olisi muutoin tullut. Ja jättitätien evoluutiosta sanottakoon, että jättitädit ovat vasta tulossa. Katsokaapa vain, kuinka valtavankokoisia mammoja kadulla tulee vastaan ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pastori kirjoitti:

Evoluutio ei ole totta, sen todistaa se että Jumala sovinistina loi miehistä isompia. Evoluution mukaanhan on pikemminkin niin että mies "syntyi" tai kehittyi naisesta, siksi on selvää, että naisten kuuluisi myös olla isompia, lihaksikkaampia ja alistaisivat miehiän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu