Martyrs- JenkkiVersio

purejenkki

Nyt tästä klassikosta on ilmestynyt jenkkiversio. Villi veikkaukseni kuitenkin on, että on jotenkin sössitty, elikkä näyttelijät eivät sovi rooleihinsa, tai muulla tapaa mennään päin persettä. Monasti nämä "jenkkiuusintaversiot" eivät yllä läheskään alkuperäisten tasolle. Muistan kuitenkin, että Kauna oli jenkkiversiona alkuperäistä parempi.

4

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ewr4t4t3

      Eipä kannata vaivautua. Voi jättää suosiolla katsomatta. Alkuperäisideaa ja käsikirjoitusta muutettu niin paljon. Alkuperäisessä ranskalaisessa versiossa ei oikein tiennyt mistä todella oli kyse kuin vasta lopussa, mutta tässä versiossa se tehdään heti alkuminuuteilla selväksi. Tämä tekele on taas yksi jenkkien loukkaus alkuperäisestä elokuvasta, niin kuin moni muukin tähän asti. Liekö pohj.amerikassa surkeat käsikirjoittajat ja ammattitaidottomat kirjoittamassa elokuvakäsikirjoituksia kun kaikki pitää nykyään varastaa tai tehdä uudestaan. Yhdessä leffajulisteessa oli veikeä teksti: The ultimate horror film. Joopa joo. Hyvä mainoskikka.

    • koootkooot

      Kaikki japsileffat oli parempia jenkkiversioina. Japsit on jotenkin kieroutuneita. Ne hymyilee vaikka joku tulis ja tappais niiden jälkeläiset.

      • erfewet

        Mutta Martyrs EI OLE japsileffa, vaan ranskalainen


    • vnbvc

      Ei alkuperäisen tasoa, mutta silti ihan oli ok.
      Mm. näyttelijät olivat huonompia kuin alkuper. No se yks veti ihan roolinsa hyvin, mutta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      136
      5816
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2619
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      135
      2561
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      10
      2100
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      14
      1610
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      68
      1222
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      1
      1081
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      948
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      82
      875
    Aihe