Jeesus auta!

Hädän hetkellä olen joskus huutanut:" JEESUS AUTA!"
En kai siksi ole tehnyt mitään Raamatun vastaista?
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olet tehnyt, ja pahasti. Sinun täytyy hyvittää saastainen tekosi. Sillä YHWH-setä on esinahalle kirjoitetuissa lain kivitauluissa sanonut: Älkääkääpä menkääpä sinne Kenesareetin vuorelle tutkiskelemaan itseänne rektumista. Kun olette 40 päivää ja yötä tutkiskelleet ryppyaukkoa ja flatuloineetten huolella, niin menkää tempelin esiripun taakse kaikkeinsta pyhinpään ennen kuin kukko kolmasti laulelee, ja suorittakaa uhri: kolmekymmentä hopearahaa sekä lesken rupiat asettakaa alttarille. Sitten tehkää niin kuin job teki valaskalan vatsassa kolme päivää, eli etsi ulospääsyä. Kun olette löytänyt ulospääsyn temppelistä on kaikki sovitettu, ja uusia syntejä voi alkaa tehtailemaan.

Äänestä
  • Levottomista kommenteista huolimatta olet sisimmässäsi puhdasta kultaa.
    Älä koskaan unohda että Herra näkee kovan kuoresi alle ja rakastaa sinua.
    Sinun on nyt aika jälleen ryhdistäytyä ja alkaa elämään todellisen arvomaailmasi mukaisesti, Jeesusta Kristusta kunnioittaen.
    Palkintosi tulee olemaan vielä suuri, jopa suurempi kuin arvaatkaan.

    Äänestä

  • code112 kirjoitti:

    Levottomista kommenteista huolimatta olet sisimmässäsi puhdasta kultaa.
    Älä koskaan unohda että Herra näkee kovan kuoresi alle ja rakastaa sinua.
    Sinun on nyt aika jälleen ryhdistäytyä ja alkaa elämään todellisen arvomaailmasi mukaisesti, Jeesusta Kristusta kunnioittaen.
    Palkintosi tulee olemaan vielä suuri, jopa suurempi kuin arvaatkaan.

    HOHOHO. Tuosta sisimmästäni olemme samaa mieltä. "Kuoreni" on yleensä ihan tavallinen iho, tosin demonin virka-asussani on vähän suomuja, häntä ja sarvet, karvoja ym. asiaan kuuluvaa.
    Jeesus on satuolento, "kunnioitan" yhtä paljon kuin esim. Mustanaamiota. En ole kaivannut palkintoja enää sen jälkeen, kun sain kansakoulussa hiihtokilpailusta lusikan. Sekä jessus-aiheisesta tietokilpailusta sain jälki-istuntoa ja sain syödä uskonnonopeni.
    -Azazel

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


code112 kirjoitti:

Hädän hetkellä olen joskus huutanut:" JEESUS AUTA!"
En kai siksi ole tehnyt mitään Raamatun vastaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu