Nyt ei ole mahdollista saada kilpailukykyä ellei saada luotua paljon paljon töitä ensin. Sama koskee ostovoimaa. Onko herrat noin tyhjä päisiä ettei tajuaa ensin on luotava töitä. Jollei niitä tule ei tule ostovoimaa eikä kilpailukykyä. Joten suut pienemmälle eikä puhuta järjettömyyksiä tv:ssä.
Kilpailukyky tarvii työpaikkoja paljon lisää
työtäensin
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
https://www.facebook.com/events/1527614134226901/ osallistu mielenosoitukseen ja allekirjoita lakialoite https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1735
Kaikki mahdolliset työpaikat on siirretty Kiinaan ja muualle Aasiaan. Tämä ns. liberalismi ajaa suomaiset nälkäkuolemaan. Mutta siitä ei ole väliä, ainakaan Sipilän mielestä. Eikä EUn mielestä. Venäjäpakotteista se on selvästi nähtävistä. Viis suomalaisista, kun vain saadaan Venäjä polvilleen epärehellisten ja EUta huijaavien ukrainalaisten mieliksi.